Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uroczystość w malborskiej filii Wyższej Szkoły Gospodarki. Tegoroczni absolwenci odebrali dyplomy w zamkowych murach

Radosław Konczyński
Radosław Konczyński
Już tradycyjnie absolwenci malborskiej filii WSG odebrali dyplomy w Karwanie.
Już tradycyjnie absolwenci malborskiej filii WSG odebrali dyplomy w Karwanie. Radosław Konczyński
Kolejni inżynierowie i magistrowie odebrali dyplom ukończenia malborskiej filii Kolegium Nauk Stosowanych Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. W sobotę (18 listopada) w zamkowym Karwanie odbyło się dyplomatorium.

Dyplomatorium 2023 w filii Kolegium Nauk Stosowanych bydgoskiej WSG

Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy istnieje od 1999 roku, a w Malborku jest obecna od 2006 roku. Już tradycyjnie na wręczenie dyplomów kolejnym absolwentom władze uczelni wybrały Przyziemie Karwanu, korzystając z gościny Muzeum Zamkowego.

To dzień szczególny dla absolwentów oraz dla nas, wykładowców. WSG stawia sobie cele i próbuje te cele zrealizować. Mamy tę przyjemność, że jesteśmy w mieście, które jest nam życzliwe, możemy zawsze liczyć na współpracę – stwierdziła Patrycja Kozłowska, dziekan malborskiej filii Kolegium Nauk Stosowanych WSG w Bydgoszczy.

Ale jak podkreśliła, najważniejsi są studenci, bo bez nich nie byłoby nic.
- Jesteśmy ośrodkiem niewielkim, ale co roku nowi studenci zasilają nasze szeregi i chcą poza nauką robić coś więcej, angażować się, wspomagać, promować naszą uczelnię i chcą uczestniczyć w życiu jej i miasta. Mam nadzieję, że będziecie z zadowoleniem i z dumą wspominać czas, który spędziliście w murach naszej uczelni – mówiła Patrycja Kozłowska do absolwentów.

Ukończyli studia, ale człowiek uczy się całe życie...

W imieniu władz całej WSG głos podczas malborskiego dyplomatorium zabrała doc. dr Magdalena Bergmann, prorektor ds. współpracy zagranicznej.

- Dziś jest dzień pełen radości, dumy, ale też refleksji. Stoimy na progu nowego rozdziału w życiu każdego z was, drodzy absolwenci. Ten dzień jest zwieńczeniem waszej ciężkiej, wytrwałej pracy, poświęcenia, ale też głodu wiedzy i nieustającej ciekawości świata. Wasza podróż przez ten labirynt wiedzy akademickiej na pewno była pełna wyzwań. Łączyliście studia z karierą zawodową, często też z obowiązkami rodzinnymi i tym bardziej jako uczelnia, jako kadra akademicka jesteśmy naprawdę pełni uznania dla waszej motywacji i wytrwałości w tym procesie – zapewniła Magdalena Bergmann.

Pani prorektor dodała też, że edukacja nie kończy się wraz z ostatnim egzaminem. Jest to ciągły proces, w środowisku akademickim nazywany edukacją całożyciową (od angielskiego lifelong learning).

Każde nowe doświadczenie, każda osoba, jaką napotkacie na swojej życiowej ścieżce, będzie dla was kolejnym nauczycielem czy kolejną sytuacją, z której możecie nauczyć się czegoś nowego. Nie przestawajcie być ciekawi, otwarci, gotowi do uczenia się i do zmian – apelowała prorektor Magdalena Bergmann.

Władze miasta reprezentowali burmistrz Marek Charzewski oraz Paweł Dziwosz, przewodniczący Rady Miasta, który jest absolwentem WSG.

- Dyplomatorium to radosny dzień zarówno dla absolwentów, którzy kończą pewien odcinek swojej drogi życiowej, otrzymując dyplomy ukończenia studiów, ale to również wspaniały moment dla tych, którzy tą drogą ich prowadzą. Gratuluję wam dyplomów, które są wyrazem waszej wiedzy, kwalifikacji, kompetencji, które będziecie wykorzystywać w kolejnych etapach swojego życia. Ja w swoim dyplomatorium uczestniczyłem dokładnie 30 lat temu, a tym, co nas łączy, jest fakt, że studiowałem w Bydgoszczy na obecnej Politechnice Bydgoskiej. I pamiętam, że ten moment wręczenia dyplomów był wyjątkowy – mówił Marek Charzewski.

Stanowisko do nauki programowania - najlepszy projekt inżynierski

Dyplomatorium to również okazja do nagrodzenia najlepszej pracy inżynierskiej. W tym roku najwyżej oceniony został projekt inż. Roberta Gabrysiaka, który wykonał stanowisko dydaktyczne do nauki podstaw programowania sterowników TLC.

- Urządzenie stanowi całkowicie funkcjonalny model umożliwiający kształcenie kadry inżynierskiej w obszarze sterowników programowania. Stanowisko z powodzeniem może być wykorzystane w uczelniach technicznych, ośrodkach szkoleniowych oraz w zakładach pracy do szkoleń inżynierów i kadry technicznej. Projekt inżynierski znacznie wzbogaci infrastrukturę laboratoryjną uczelni w Malborku i z pomyślnością wykorzystywany będzie w procesie kształcenia przyszłych inżynierów – wyjaśniła Patrycja Kozłowska.

od 7 lat
Wideo

Krzysztof Bosak i Anna Bryłka przyjechali do Leszna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki