Upalny weekend z problemami

  Upalny weekend z problemami

  Mariusz Jabłoński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Czytelnicy alarmują - na plaży w Gdyni Śródmieściu brakuje toalet.
  Odpoczywający podczas minionego weekendu na plaży w Śródmieściu mieszkańcy Gdyni i turyści na próżno wypatrywali dodatkowych toalet typu toi-toi. Najazd plażowiczów spowodował, że dwie stacjonarne niewielkie kabiny, obsługujące osoby wypoczywające na piasku, były bez przerwy zajęte.

  To skandal i brak szacunku dla osób korzystających z plaży - komentowali w liście do redakcji czytelnicy.

  - Gdy jest taki tłok na plaży, dwie maleńskie toalety, to kropla w morzu potrzeb - komentuje Krystyna Pałka, mieszkanka Wejherowa. - Kilka razy musiałam stać w długiej kolejce. Czy to taki problem dostawić kilka przenośnych kabin? - pyta zdenerwowana kobieta.

  Zdesperowani plażowicze próbowali "odwiedzać" lokale gastronomiczne znajdujące się przy plaży.

  - Właściciel knajpki wyprosił mnie mówiąc, że toalety są tylko dla klientów i przyznam szczerze, że miał rację - mówi pan Adam. - Bo co by było, gdyby dziesiątki osób z plaży nagle zaczęły okupować takie miejsca - dodaje.

  Dlaczego na zagranicznych plażach udaje się uniknąć takich kłopotliwych sytuacji? Odpowiedź jest prosta - świetna organizacja i zaplecze, z którego bez problemów mogą korzystać także matki z maleńkimi dziećmi i osoby niepełnosprawne, to w wielu krajach standard. Wszystko wskazuje na to, że brak sanitariatów na głównej gdyńskiej plaży to także w Gdyni już przeszłość. Jak się dowiedzieliśmy, wybudowany tam nowy obiekt z zapleczem sanitarnym i pomieszczeniem dla ratowników, wreszcie został otwarty. Budynek, który kosztował ponad milion złotych, spełnia wszystkie normy budowlane.

  - Właśnie dostałam pisemną zgodę od Pomorskiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Gdańsku na oddanie nowego budynku i od poniedziałku zaczął funkcjonować - informuje Sylwia Mathea-Chwalczewska, kierownik zespołu obiektów nadmorskich GOSiR Gdynia.

  - Znajdują się w nim dwie toalety męskie i dwie damskie. Jest też kabina przystosowana dla osób niepełnoprawnych. Plażowicze będą mieli do dyspozycji przebieralnię oraz pomieszczenie z natryskami. Kabin toi-toi nigdy nie stawialiśmy na plaży w Śródmieściu, podobnie jak Redłowie, gdzie toalety znajdują się przy pomieszczeniach dla ratowników. Tego typu kabiny stoją w Orłowie i w Babich Dołach.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo