Ukraina wygrywa XXV Bieg Święców w Sławnie. Zdjęcia, wyniki

Tomasz Turczyn
Wspaniała rywalizacja w XXV Biegu Święców w Sławnie na 10 km! Najszybszy był Rusłan Pechnikov z Ukrainy - 31 min. 8 sek. Drugi linię mety minął Patryk Błaszczyk z LKS Jantar Ustka - 31 min. 19 sek. Obaj rywalizowali ze sobą na całej trasie w Sławnie i była to bardzo widowiskowa rywalizacja - patrz zdjęcia. Trzeci na mecie zameldował się Dawid Garski z AML Słupsk - 31 min. 55 sek.

XXV Bieg Święców w Sławnie - wspaniała rywalizacja

W Sławnie biegało się 3 okrążenia po 3,3 km każde plus dystans wyrównawczy na pierwszym kółku by uzyskać 10 km. A trasa uzyskała atest PZLA. Startujący zmagali się z wysoką temperaturą powietrza i przeciwnym wiatrem oraz ze swoimi słabościami. Bieg miał wielu bohaterów, którzy na mecie odbierali medale z wizerunkiem Sławna.

Najszybszy z powiatu sławieńskiego był Maciej Rudnikowski - KB Darłowskie Charty - 37 min. 11 sek. i to dało mu 11 miejsce open. Na miejscu 13 plasował się najszybszy mieszkaniec Sławna - Damian Rosiak z KB Spoko Sławno - 37 min. 46 sek.

Wśród pań wygrała także biegaczka z Ukrainy - Khrystyna Bohomiahkova - 38 min. 13 sek. Druga była Kamila Pobłocka - Dobrowolska - 38 min. 53 sek.. Trzecia bieg ukończyła Joanna Woźniak z MKULS Trzebiatów - 44 min. 23 sek. Najszybsza z p. sławieńskiego była Karolina Ludwikowska - Storta, 46 min. 32 sek., która uplasowała się na 5 miejscu.