Udany rewanż Asseco Prokomu na Kotwicy

Paweł Durkiewicz
Koszykarze Asseco Prokomu Gdynia nie dali się drugi raz zaskoczyć zespołowi Kotwicy Kołobrzeg i w meczu 19. kolejki Tauron Basket Ligi pokonali na wyjeździe niżej notowanego rywala 92:76.

Tym razem ekipa z Pomorza Zachodniego tylko w pierwszej połowie była zdolna do wyrównanej walki z gdynianami.

Przypomnijmy, że w zeszłą środę w Gdyni zespół trenera Dariusza Szczubiała nieoczekiwanie ograł mistrzów Polski 95:88 w zaległym meczu z 8. kolejki. Patrząc na tamten pojedynek, kibice w gdyńskiej hali przecierali oczy ze zdumienia. Koszykarze mistrza Polski zagrali fatalnie.

Po tamtym pojedynku szkoleniowiec Asseco Prokomu Tomas Pacesas zwracał uwagę na przegraną walkę o zbiórki i właśnie w tym elemencie upatrywał przyczyn porażki swojej drużyny.

Po trzech dniach przerwy gdyńscy koszykarze, ponownie bez kontuzjowanego amerykańskiego koszykarza Qyntela Woodsa - wyszli na parkiet dużo bardziej skoncentrowani i od początku starali się zdominować grę pod tablicami.

Kołobrzeska Kotwica zagrała świetną pierwszą kwartę, jednak w drugiej połowie gdynianie pokazali klasę i szybko uciekli gospodarzom na bezpieczny dystans. - Wyciągnęliśmy wnioski z poprzedniego meczu i tym razem wygraliśmy zbiórkę 48:28. Byliśmy zdeterminowani, by się zrewanżować rywalom - podsumował trener Pacesas.

Kotwica Kołobrzeg - Asseco Prokom Gdynia 76:92 (28:19, 16:24, 20:22, 12:27)

Kotwica: Fisher 18 (2), Scott 18 (1), Wołoszyn 15 (5), Diduszko 7 (1), Harris 6, Sapp 5 (1), Djurić 3 (1), Zabłocki 2, Sikora 2, Henderson 0

Asseco Prokom: Varda 20 , Ewing 19 (1), Witka 12 (2), Szczotka 12 (1), Szubarga 9 (3), Hrycaniuk 6, Eldridge 4, Burrell 4, Widenow 3 (1), Adams 3 (1)