Tysiące pątników w sanktuariach maryjnych

  Tysiące pątników w sanktuariach maryjnych

  Joanna Łabasiewicz

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Łzy wzruszenia, cicha modlitwa, a w sercu intencja, z którą przyszli przed figurę Matki Boskiej Piaseckiej w Piasecznie (gm. Gniew) pielgrzymi. W niedzielne przedpołudnie sanktuarium zgromadziło rzesze wiernych z różnych zakątków województwa.
  Tegoroczne uroczystości odpustowe są wyjątkowe ze względu na 40. rocznicę ukoronowania figury Matki Boskiej Piaseckiej, słynącej z wielu łask i uzdrowień. Z tej okazji ks. biskup Jan Bernard Szlaga poświęcił wierną kopię łaskawej Matki, wykonaną przez artystę z Grudziądza.

  - Jest to sprawa szczególnie ważna w dniu jubileuszu, ponieważ w uroczystych chwilach będzie mogła towarzyszyć wiernym - wyjaśniał biskup. 8 września 1968 roku, gdy Karol Wojtyła poświęcił figurę, też był upalny dzień. Procesję prowadziła Chorągiew Husarska Marszałka Województwa Pomorskiego przy zamku w Gniewie.

  Wczoraj uroczystości odpustowe odbywały się także w sanktuarium maryjnym w Lubiszewie koło Tczewa i w Sianowie koło Kartuz. Tym razem do Sianowa przybili też pątnicy z... Sianowa pod Koszalinem.

  Dzień wcześniej, czyli w sobotę,werach, ciągnikowych przyczepach, a nawet niewielkimi łódkami. Modlili się w różnych intencjach u stóp figurki Królowej Polskiego Morza i dziękowali za dotychczasowe łaski.

  - Mój syn z dziewczyną znaleźli sobie pracę we Francji, wyjeżdżają za kilka dni - z łzą w oku wyznała nam Ludwika Malińska z Gdyni, która do sanktuarium przyszła w sobotę. - Jestem tu, by prosić o to, by życie im się ułożyło.

  Sobotnie uroczystości oraz uroczysta niedzielna suma odprawiona przez abp. Leszka Sławoja Głodzia zapoczątkowały tygodniowy odpust w sanktuarium.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo