Tylko remis Bytovii

Marcin Pacyno
Mecz z Zagłębiem nie należał do widowiskowych
Mecz z Zagłębiem nie należał do widowiskowych Marcin Pacyno
Piłkarze Druteksu-Bytovii zremisowali z najsłabszym zespołem II ligi. Bytowianie na własnym boisku uzyskali wynik 1:1 z Zagłębiem Sosnowiec. Jednocześnie Chojniczanka przegrała z Miedzią Legnica 0:1, co powoduje, że oba zespoły mają po 40 punktów. Bytovia jest na szóstym miejscu tylko z powodu gorszego bilansu bramek.

Sobotni mecz w Bytowie nie zachwycił kibiców. Na boisku przez większość czasu nie było spektakularnych i szybkich akcji, na które widzowie w Bytowie bardzo liczyli.

W drugiej połowie bytowianie nie potrafili wykorzystać podbramkowych sytuacji. To goście w 66 minucie uzyskali prowadzenie po mało efektownej akcji. Utrata bramki dodała skrzydeł gospodarzom, którzy już cztery minuty później zdobyli wyrównującego gola. Od tej pory zespół z Bytowa górował nad rywalem, ale nie potrafił znaleźć drogi do bramki. Goście natomiast postawili na kontrataki, które nie przyniosły im kolejnych bramek.

- Wszystko się mogło zdarzyć na boisku. Teoretycznie graliśmy z najsłabszym zespołem ligi, ale wiedziałem, że po zimie został on wzmocniony. W ostatnich spotkaniach pokazali, że potrafią grać w piłkę - podkreśla Waldemar Walkusz.

Już w środę zespół z Bytowa zmierzy się na wyjeździe z Nielbą Wągrowiec, zajmującą 16 miejsce w tabeli. Zespół ten przegrał ostatnie spotkanie 0:3 z Górnikiem Wałbrzych.

Nadzieje na punktową zdobycz Bytovii w Wągrowcu są ogromne.

Drutex-Bytovia Bytów - Zagłębie Sosnowiec 1:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Jankowski (66), 1:1 M. Szałek (70)

Drutex-Bytovia: Gostomski - J. Szałek, Wróbel, Łapigrowski, Szmidke, Ambroziak, Pietroń, Kajca (63 M. Szałek), Pięta (78 Kowal), Kłos (59 Chomiuk), Retlewski (88 Laskowski)

Zagłębie Sosnowiec: Suchański - Ostrouszko, Białek, Marek, Matusiak, Lachowski, Szatan, Mróz (85 Wawrzyniak), Jankowski, Sierczyński (76 Gleń), Sroka

Sędziował: Mariusz Waśniewski (sędzia główny)