MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Twój horoskop. Co o tobie i charakterze mówi data urodzin? Oto jak masz zrozumieć i czytać swój horoskop. Zagadki tłumaczą astrolodzy

Wróżka Samanta
Wierzysz w horoskopy? Sporo osób rozmyśla na temat przyszłości. Tę doskonale podpowiada im horoskop. Prezentujemy m.in., czym jest, jak się go czyta, a także jak należy go rozumieć. Sprawdźcie.
Wierzysz w horoskopy? Sporo osób rozmyśla na temat przyszłości. Tę doskonale podpowiada im horoskop. Prezentujemy m.in., czym jest, jak się go czyta, a także jak należy go rozumieć. Sprawdźcie. 123rf
Horoskop i twoja przyszłość. Część z nas w nie wierzy i skrupulatnie sprawdza, co mówią gwiazdy. Inni przepowiednie astrologów traktują z przymrużeniem oka. Jaki jest twój znak zodiaku i jak rozumieć swój horoskop? Podpowiemy, czym różni się horoskop europejski od horoskopu chińskiego i hinduskiego. I jak to działa? Oto garść praktycznych porad, dzięki którym odczytasz swój horoskop.

Spis treści

Horoskop - co to jest?

Horoskop to rodzaj astrologicznej prognozy, która opisuje przyszłość lub cechy osobowości na podstawie konkretnej pozycji gwiazd, planet i innych ciał niebieskich w momencie narodzin danej osoby. To samo dotyczy wydarzeń - np. w przypadku daty założenia formy lub rozpoczęcia swojego przedsięwzięcia.

Zdaniem ezoteryków wpływ na ten los ma położenie m.in. Słońca i Księżyca w konkretnym momencie. To, w jakim znaku się wówczas znajdują, ma określać nasz przyszły los, predyspozycje, mocne i słabe strony, a także nasz charakter.

Horoskop ma ścisły związek z astrologią, tzw. nauką zajmującą się badaniem wpływu planet na ludzkie życie i charakter. Czy rzeczywiście jest nauką? Według astrologów oczywiście tak. Z kolei zdaniem naukowców to paranauka, czyli dyscyplina wiedzy, której nie sposób przypisać naukowych podstaw.

Ostatecznie interpretacja horoskopów zależy od indywidualnych przekonań i preferencji.

Z jakich znaków zodiaku składa się horoskop?

Tradycyjnie horoskop jest tworzony na podstawie znaku zodiaku osoby, który jest determinowany przez pozycję Słońca w momencie narodzin. Zodiak dzieli się na dwanaście znaków:

 • Baran,
 • Byk,
 • Bliźnięta,
 • Rak,
 • Lew,
 • Panna,
 • Waga,
 • Skorpion,
 • Strzelec,
 • Koziorożec,
 • Wodnik,
 • Ryby.

Każdy z tych znaków ma swoje charakterystyczne cechy, a - jak twierdzą astrologowie - wpływają one na osobowość i los jednostki.

Jakie informacje znajdziesz w horoskopie?

W horoskopie można znaleźć różne informacje, takie jak przewidywania dotyczące indywidualnych sfer życia, m.in. miłości, pracy, zdrowia czy finansów. Tu ezoterycy są w stanie przepowiedzieć także losy dotyczące sfer biznesowych - np. losów firmy, układów między partnerami zakładającymi spółki, przyszłości konkretnych przedsiębiorstw.

Astrologowie analizują ułożenie planet i innych czynników astrologicznych, interpretując ich znaczenie w kontekście życia jednostki.

Jak czytać horoskop?

Przede wszystkim musisz ustalić datę urodzin. To, w jakim miesiącu masz urodziny, pokaże ci, spod jakiego znaku zodiaku jesteś. Ale uwaga! Początek każdego znaku przypada zwykle na środek lub koniec miesiąca.

Jakim znakiem zodiaku jesteś? Sprawdź w naszej galerii:

Wierzysz w horoskopy? Sporo osób rozmyśla na temat przyszłości. Tę doskonale podpowiada im horoskop. Prezentujemy m.in., czym jest, jak się go czyta, a także jak należy go rozumieć. Sprawdźcie.

Twój horoskop. Co o tobie i charakterze mówi data urodzin? O...

Czy horoskop jest prawdziwy?

Warto zaznaczyć, że naukowy charakter astrologii jest kontrowersyjny, ponieważ nie ma naukowych dowodów na poparcie jej twierdzeń.

Wiele osób traktuje horoskopy jako formę rozrywki lub po prostu ciekawostkę, podczas gdy inne przyjmują je bardziej poważnie i wierzą w ich przepowiednie. Ostatecznie interpretacja horoskopów zależy od indywidualnych przekonań i preferencji.

Pamiętaj, że rodzaje horoskopów mogą się różnić w zależności od tradycji astrologicznych i indywidualnych preferencji. Niezależnie od rodzaju horoskopu, interpretacja i zrozumienie zależą od osoby, która go czyta, i jej osobistych przekonań.

Istnieje wiele rodzajów horoskopów, związanych z różnymi aspektami życia i różnymi tradycjami astrologicznymi. Najpopularniejsze to: horoskop dzienny, horoskop miesięczny, horoskop roczny, horoskop partnerski, czy horoskop kariery.

Horoskop dzienny - co to takiego?

To codzienna prognoza opisująca wydarzenia, sytuacje lub nastroje, związane z danym dniem. Horoskop dzienny jest często dostępny w gazetach, czasopismach lub portalach internetowych.

Czym jest horoskop miesięczny?

Jest to prognoza na cały miesiąc, zwykle obejmująca szerokie spektrum tematów, takich jak miłość, kariera, zdrowie, finanse i wiele innych.

Horoskop miesięczny dostarcza ogólnych wskazówek i perspektyw na nadchodzący okres.

Jak rozumieć horoskop roczny?

Ten rodzaj horoskopu obejmuje cały rok i daje ogólny przegląd nadchodzących wydarzeń i tendencji dla danej osoby. Horoskop roczny może zawierać prognozy dotyczące różnych obszarów życia, jak również wskazywać na szczególne okresy, które mogą mieć znaczenie dla jednostki.

Taki jest horoskop partnerski

Skoncentrowany na relacjach między ludźmi, horoskop partnerski analizuje zgodność między dwiema osobami na podstawie ich znaków zodiaku. Ma na celu określenie potencjalnych sił i wyzwań w relacji oraz zapewnienie wskazówek dotyczących lepszego zrozumienia i komunikacji.

Dla kogo jest horoskop kariery?

Ten rodzaj horoskopu koncentruje się na aspektach zawodowych i sukcesie w pracy. Oferuje wskazówki dotyczące rozwoju kariery, podejmowania decyzji związanych z pracą i pojawiających się możliwościach.

Jakie są rodzaje horoskopów poza Polską i Europą?

Swój - najbardziej dla nas znany - horoskop ma oczywiście Europa, ale i poza naszym kontynentem astrologia mocno się rozwijała. Tu warto wspomnieć m.in. o nieco bardziej egzotycznych horoskopach.

 • Horoskop egipski opiera się tylko na siedmiu znakach, które reprezentują różne postacie z mitologii egipskiej. Każdy znak jest powiązany z określonym okresem w roku. Amon-Ra (21 marca - 19 kwietnia), Thoth (20 kwietnia - 7 maja), Isis (8 maja - 27 czerwca), Osiris (28 czerwca - 27 lipca), Horus (28 lipca - 27 sierpnia), Anubis (28 sierpnia - 27 września), Seth (28 września - 27 października.
 • horoskop Majów - system astrologiczny opracowany przez starożytną cywilizację Majów, która istniała na terenie dzisiejszego Meksyku i Ameryki Środkowej. Horoskop Majów ma swoje korzenie w ich rozbudowanym kalendarzu i wierzeniach astronomicznych. Majowie wierzyli, że każda osoba ma jedno z 13 podstawowych znaków, które determinuje jej osobowość i przeznaczenie. Znaki Majów są związane z określonymi datami w ich kalendarzu, który łączy ruchy Słońca, Księżyca i innych ciał niebieskich.
 • horoskop celtycki - opiera się na drzewach i środowisku jako symbolach oraz odniesieniach do różnych cech i energii. May tu aż 13 znaków: Beth (20 grudnia - 21 stycznia) - Brzoza, Luis (22 stycznia - 18 lutego) - Wierzba, Nion (19 lutego - 17 marca) - Jemioła, Fearn (18 marca - 14 kwietnia) - Sosna, Saille (15 kwietnia - 12 maja) - Wierzba, Huath (13 maja - 9 czerwca) - Oset,
  Duir (10 czerwca - 7 lipca) - Dąb, Tinne (8 lipca - 4 sierpnia) - Jeżyna, Coll (5 sierpnia - 1 września) - Jabłoń, Muin (2 września - 29 września) - Winorośl, Gort (30 września - 27 października) - Bluszcz, Ngetal (28 października - 24 listopada) - Wrzosiec, Ruis (25 listopada - 23 grudnia) - Kosodrzewina.

Horoskop chiński 2023

Horoskop chiński zmienia się co rok, zgodnie z kalendarzem księżycowym. Dlatego początek roku zodiakalnego jest ruchomy. W 2023 r. rozpoczął się w niedzielę 22.01.2023 r. Potrwa do 9.02.2024 r. Zgodnie z przepowiednią, będzie to czas, w którym zdominuje spokój, harmonia i będzie panować dobra energia. Priorytetem będzie poczucie bezpieczeństwa, stabilizacja, a także wzmocnienie więzi z rodziną i przyjaciółmi.

Znaki zodiaku w horoskopie chińskim to: Smok, Wąż, Koń, Koza, Małpa, Kogut, Pies, Świnia, Szczur, Wół, Tygrys i Królik. Wyznacza się je od roku urodzenia, zgodnie z chińskim kalendarzem księżycowym.

SONDA DZIENNIKA BAŁTYCKIEGO

Trwa głosowanie...

Czytasz horoskopy?

dziennikbaltycki.pl
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zofia Zborowska i Andrzej Wrona znów zostali rodzicami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki