Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Trzy gole Arki przed ligą

Piotr Wiśniewski
arka.gdynia.pl
Środowy sparing żółto-niebieskich z IV-ligowym Murkamem Przodkowo był ostatnim przed startem rundy wiosennej. Mecz rozegrano na bocznym boisku Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Arka wygrała 3:0.

Szczególnie polecamy:**"Gdynia to Niezwykłe Miasto, Niezwykli Ludzie i Niezwykły Klub!" - spot promujący mecze Arki**

Do przerwy, mimo przewagi gdyńskiej drużyny, bramki nie padły. Wynik spotkania, chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy, otworzył Bartosz Flis. Drugiego gola w 73. minucie zdobył Janusz Surdykowski. Popularny "Surdyk" skutecznie egzekwował rzut karny. Rezultat spotkania ustalił minutę przed końcem - Flis. Cały mecz w bramce rozegrał Maciej Szlaga, który jest najbliżej pierwszego składu. Szlaga prawdopodobnie wygra rywalizację z Michałem Szromnikiem, który we wtorek przedłużył kontrakt z Arką. Nowa umowa obowiązywać będzie do 30 czerwca 2014 roku.

Wliczając środowy mecz, podopieczni Petra Nemca rozegrali tej zimy 12 sparingów. Siedem meczów wygrali, dwa zremisowali i trzy przegrali. Bilans bramkowy: 25:13. Co ciekawe, gdynianie od 520 minut nie stracili bramki.

A już w najbliższą środę czeka ich prawdziwy test przed ligą. Do Gdyni przyjedzie Śląsk Wrocław, wicelider T-Mobile Ekstraklasy. Pierwszy mecz w ramach ćwierćfinału Pucharu Polski zostanie rozegrany o godzinie 18.30. W sobotę z kolei rywalem Arki będzie Termalica Nieciecza. Mecz ten pokaże stacja TVN Turbo.

Arka Gdynia - Murkam Przodkowo 3:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Flis (49), 2:0 Surdykowski (73-karny), 3:0 Flis (89)

Arka: Szlaga - Krajanowski (72 Bochenek), Jarun (72 Brodziński), Benevente (72 Mazurkiewicz), Radzewicz - Kowalski, Pruchnik (79 Nakano), Jarzębowski (67 Jędrzejowski), Tomasik (46 Flis) - Kuklis (67 Kasperkiewicz) - Nwaogu (67 Surdykowski)