Trzy firmy zainteresowane opracowaniem projektu modernizacji Długiej i Długiego Targu

redZaktualizowano 
Grzegorz Mehring
Trzy firmy złożyły wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu dotyczącym opracowania dokumentacji projektowej dla modernizacji ul. Długiej i Długiego Targu w Gdańsku. Teraz mają dwa miesiące na przedstawienie autorskich koncepcji przebudowy, która – przypomnijmy – planowana jest na 2018 rok.

W ostatnich dniach lipca Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosiła dialog konkurencyjny mający na celu wyłonienie wykonawcy, który opracuje kompletną dokumentację projektową dla modernizacji ul. Długiej i Długiego Targu w Gdańsku.

Wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu złożyły firmy:

Architekci Gzowski & Gzowski s.c. z Gdańska i Restudio Sp. z o.o. z Gdańska,

COMPONO Sp. z o.o. ze Szczecina,

PALMETT Sp. z o.o. sp. komandytowa z Warszawy

- Jeżeli złożone w DRMG wnioski nie zawierają błędów formalnych, to wszystkie trzy firmy zostaną zaproszone do przedstawienia, w terminie 60 dni, koncepcji dla przebudowy ul. Długiej i Długiego Targu. Następnie przedstawione koncepcje oceniane będą przez przedstawicieli DRMG, ZDiZ oraz przez powołaną zarządzeniem Prezydenta Miasta Gdańska, Radę Programową dla przebudowy ul. Długiej i Długiego Targu – mówi Agnieszka Zakrzacka, rzecznik DRMG.

Na podstawie przedstawionych koncepcji przygotowany zostanie SIWZ, czyli Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia, na podstawie której firmy uczestniczące w dialogu będą mogły przedstawić oferty cenowe na opracowanie szczegółowej dokumentacji projektowej.

Z wykonawcą, który złoży najkorzystniejszą ofertę, podpisana zostanie umowa na opracowanie projektu z terminem do 4 grudnia 2017 r.

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie