Trzecioligowe derby dla Kaszubii

Zbigniew Brucki
Pięć zwycięstw i trzy porażki - to dokonania pomorskich jedenastek w 9 serii spotkań Bałtyckiej III ligi.

Wszystkie wygrane pomorscy futboliści odnieśli na własnych boiskach. Przed własną publicznością grali też piłkarze gdyńskiego Bałtyku, ale oni ulegli rezerwom szczecińskiej Pogoni 2:4. Również bez powodzenia, lecz na boiskach rywali występowali zawodnicy rezerw gdyńskiej Arki i Pomorza Potęgowo. Gdynianie przegrali w Koszalinie z Bałtykiem 0:3, a futboliści z Potęgowa w Kościerzynie ulegli Kaszubii 2:3.

I właśnie pomorskie derby w Kościerzynie, jeszcze przed ich rozpoczęciem, wzbudzały najwięcej emocji wśród kibiców. W tym zaciętym i wyrównanym pojedynku kibice pierwszego gola obejrzeli po dwóch kwadransach gry. Strzelił go Piotr Kwietniewski. Dwie minuty przed przerwą wyrównał Patryk Pytlak. Odpowiedź gospodarzy była jednak natychmiastowa. Kilkadziesiąt sekund później na listę strzelców ponownie wpisał się Kwietniewski.

Startujemy z naszym profilem na Twitterze. Czas rozruszać serwis i pokazać, że 140 znaków wystarczy, by oddać sportowe emocje.

— Sport DB (@baltyckisport) September 8, 2013

Pięć minut po zmianie stron na 3:1 podwyższył Mateusz Prinz, a końcowy rezultat, zmniejszając jedynie, jak się później okazało, rozmiary porażki, ustalił Adrian Solczak.

Ważne zwycięstwa odniosły znajdujące się w strefie spadkowej jedenastki Korala Dębnica i Polonii Gdańsk. Dębniczanie pokonali Chemika Police 2:1, a gdańszczanie - Leśnika/Rossę Manowo 2:0.

Serię pięciu meczów bez zwycięstwa przerwali zawodnicy Cartusii Kartuzy, ogrywając wyżej notowaną Drawę Drawsko Pomorskie 4:2.

Przed własną publicznością wygrały też rezerwy Lechii. Gdańszczanie zwyciężyli koszalińską Gwardię 2:1.