Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Trwają prace wykończeniowe na budowie gdańskiego Centrum Offshore Uniwersytetu Morskiego w Gdyni (ZDJĘCIA)

OPRAC.: MT
Trwają prace wykończeniowe na budowie gdańskiego Centrum Offshore Uniwersytetu Morskiego w Gdyni
Trwają prace wykończeniowe na budowie gdańskiego Centrum Offshore Uniwersytetu Morskiego w Gdyni Karolina Misztal / Uniwersytet Morski
Powstająca w sąsiedztwie Twierdzy Wisłoujście w Gdańsku inwestycja Uniwersytetu Morskiego w Gdyni gotowa ma być w połowie roku.

Centrum Offshore UMG składać się będzie z dwóch budynków dwu-kondygnacyjnych połączonych łącznikiem na poziomie 1. piętra. Zaawansowanie prac szacuje się na poziomie ponad 70 proc. Budowa rozpoczęła się w drugiej połowie 2021 roku

Aktualnie prowadzone są prace wykończeniowe wewnątrz budynków – płytkarskie, malarskie, wykładzinowe. Trwa montaż stolarki drzwiowej oraz podwieszanych sufitów. Realizowane są również prace związane z elewacją budynku, roboty instalacyjne elektryczne i sanitarne, dostawa i montaż chłodni oraz prace związane z oddymianiem budynku i systemem p.poż. W zakresie infrastruktury zewnętrznej w najbliższym czasie planowane jest rozpoczęcie robót brukarskich (chodniki, drogi i parkingi) oraz wykonanie docelowego ogrodzenia terenu.

Centrum Offshore stanie się nową siedzibą Instytutu Morskiego UMG. Będą tu realizowane m.in. kompleksowe działania i pomiary na morzu w celu pozyskania nowej informacji o stanie środowiska morskiego i jego zasobach. Informacje te są niezbędne w działalności na rynku paliw, budowy statków, morskiej energetyki wiatrowej czy transportu morskiego. Nowoczesny budynek przy ul. Roberta de Plelo w Gdańsku stanie się również siedzibą Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej UMG. Misją CMEW jest wpieranie rozwoju sektora morskiej energetyki wiatrowej poprzez działalność edukacyjną, szkoleniową i doradczą. Centrum w swojej ofercie ma m.in. pierwsze w Polsce studia Executive MBA dla sektora Morskiej Energetyki Wiatrowej.

Centrum OFFSHORE w liczbach:

  • • Dwa budynki dwukondygnacyjne o łącznej powierzchni użytkowej 5,5 tys. m2
  • • Magazyn na urządzenia i sprzęt pomiarowy o powierzchni 440 m2 (wys. 7,5 m)
  • • Powierzchnia laboratoryjna, biurowa, warsztatowa oraz zaplecze socjalne
  • • ok 200 stanowisk pracy,
  • • Bezpośredni dostęp do Nabrzeża Wisłoujście o łącznej długości ok. 500 m, z czego 200 m nabrzeża przeładunkowego (20 kN/m2)

Wartość inwestycji wraz z wyposażeniem szacowana jest na ok. 60 mln zł.

Projekt współfinansowany jest z funduszy Unii Europejskiej - Regionalny Program Operacyjny Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki