Trwają prace wykończeniowe na budowie gdańskiego Centrum Offshore Uniwersytetu Morskiego w Gdyni (ZDJĘCIA)

OPRAC.: MT
Trwają prace wykończeniowe na budowie gdańskiego Centrum Offshore Uniwersytetu Morskiego w Gdyni
Trwają prace wykończeniowe na budowie gdańskiego Centrum Offshore Uniwersytetu Morskiego w Gdyni Karolina Misztal / Uniwersytet Morski
Powstająca w sąsiedztwie Twierdzy Wisłoujście w Gdańsku inwestycja Uniwersytetu Morskiego w Gdyni gotowa ma być w połowie roku.

Centrum Offshore UMG składać się będzie z dwóch budynków dwu-kondygnacyjnych połączonych łącznikiem na poziomie 1. piętra. Zaawansowanie prac szacuje się na poziomie ponad 70 proc. Budowa rozpoczęła się w drugiej połowie 2021 roku

Aktualnie prowadzone są prace wykończeniowe wewnątrz budynków – płytkarskie, malarskie, wykładzinowe. Trwa montaż stolarki drzwiowej oraz podwieszanych sufitów. Realizowane są również prace związane z elewacją budynku, roboty instalacyjne elektryczne i sanitarne, dostawa i montaż chłodni oraz prace związane z oddymianiem budynku i systemem p.poż. W zakresie infrastruktury zewnętrznej w najbliższym czasie planowane jest rozpoczęcie robót brukarskich (chodniki, drogi i parkingi) oraz wykonanie docelowego ogrodzenia terenu.

Centrum Offshore stanie się nową siedzibą Instytutu Morskiego UMG. Będą tu realizowane m.in. kompleksowe działania i pomiary na morzu w celu pozyskania nowej informacji o stanie środowiska morskiego i jego zasobach. Informacje te są niezbędne w działalności na rynku paliw, budowy statków, morskiej energetyki wiatrowej czy transportu morskiego. Nowoczesny budynek przy ul. Roberta de Plelo w Gdańsku stanie się również siedzibą Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej UMG. Misją CMEW jest wpieranie rozwoju sektora morskiej energetyki wiatrowej poprzez działalność edukacyjną, szkoleniową i doradczą. Centrum w swojej ofercie ma m.in. pierwsze w Polsce studia Executive MBA dla sektora Morskiej Energetyki Wiatrowej.

Centrum OFFSHORE w liczbach:

  • • Dwa budynki dwukondygnacyjne o łącznej powierzchni użytkowej 5,5 tys. m2
  • • Magazyn na urządzenia i sprzęt pomiarowy o powierzchni 440 m2 (wys. 7,5 m)
  • • Powierzchnia laboratoryjna, biurowa, warsztatowa oraz zaplecze socjalne
  • • ok 200 stanowisk pracy,
  • • Bezpośredni dostęp do Nabrzeża Wisłoujście o łącznej długości ok. 500 m, z czego 200 m nabrzeża przeładunkowego (20 kN/m2)

Wartość inwestycji wraz z wyposażeniem szacowana jest na ok. 60 mln zł.

Projekt współfinansowany jest z funduszy Unii Europejskiej - Regionalny Program Operacyjny Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Strefa Biznesu - Boże Ciało 2023. Gdzie i za ile wyjadą Polacy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie