Trwa fatalna seria Trefla Sopot!

Przemyslaw Swiderski
Żadnych szans w starciu z mistrzem Polski nie mieli koszykarze Trefla. Sopocianie polegli przed własną publicznością ze Stelmetem Zielona Góra 45:62.

Sopocianie w tym sezonie prezentują się po prostu fatalnie. Jak na razie przegrali wszystkie siedem spotkań. Co więcej, momentami ich gra woła o pomstę do nieba. Tak było choćby w sobotnim starciu z ekipą mistrza Polski. Stelmet obnażył bezlitośnie wszystkie słabe punkty sopocian i nie pozostawił złudzeń, komu należy się zwycięstwo.

Jeszcze po drugiej połowie wynik był sprawą otwartą, ale tylko dlatego, że zielonogórzanie też nie zachwycali pod względem skuteczności. W trzeciej kwarcie Stelmet wrzucił jednak wyższy bieg i zaczął konsekwentnie budować przewagę. Gospodarze wynik podreperowali dopiero w ostatnich minutach meczu, bo w przeciwnym razie wyglądałby on jeszcze gorzej!

Po sobotnim meczu w zasadzie nikt w zespole Trefla nie zasłużył na pochwały. Cała drużyna zaprezentowała się po prostu fatalnie.

Gra Trefla musi jak najszybciej ulec zmianie, bo w przeciwnym razie seria porażek może znacznie się wydłużyć! A na razie wszystko na to wskazuje.

Trefl Sopot - Stelmet BC Zielona Góra 45:62 (13:19, 9:11, 8:21, 15:11)

Trefl: Surmacz 10, Majok 8, Dzierżak 6, Sikora 3, Dutkiewicz 3, Bilinovac 3, Kulka 3, Duren 3, Śmigielski 2, Stefański 2, Kolenda 2, Misanović.

Stelmet: Ponitka 13, Djurisić 11, Koszarek 10, Borovnjak 6, Zamojski 5, Moldoveanu 4, Bost 4, Hrycaniuk 3, Szewczyk 2, Gruszecki 1, Zywert.