Trudna droga Lechii Gdańsk do finału. Biało-zieloni zmierzą się z Lechem Poznań w półfinale Totolotka Pucharu Polski

Lechia Gdańsk stanie przed trudnym zadaniem, aby wywalczyć awans do finału Totolotka Pucharu Polski. W półfinale biało-zieloni zmierzą się z Lechem w Poznaniu.

Lechia broni tego trofeum, które wywalczyła przed rokiem, kiedy wygrała finał z Jagiellonią Białystok na PGE Narodowym w Warszawie po golu strzelonym przez Artura Sobiecha. Trener Piotr Stokowiec i jego podopieczni marzą, aby ponownie wystąpić w wielkim finale. Przed losowaniem było już jasne, że zadanie będzie trudne, bo w półfinałach znalazły się same silne zespoły. Lechia, Legia, Lech i Cracovia to czołowe zespoły krajowe. Los wskazał na Lecha, a mecz rozegrany zostanie w Poznaniu. W tym sezonie oba zespoły dwukrotnie rywalizowały ze sobą w lidze i za każdym razem lepsi byli gospodarze. Lechia wygrała w Gdańsku 2:1 po golach Sławomira Peszki i Michała Nalepy oraz Christiana Gytkjaera dla "Kolejorza". W Poznaniu triumfował Lech 2:0, a samobójczą bramkę zdobył Dusan Kuciak, a drugiego gola dołożył Filip Marchwiński. Samobój Kuciaka był kompletnie przypadkowy, a to właśnie Dusan fantastyczną postawą w tym spotkaniu utrzymywał biało-zielonych przy remisie aż do 81 minuty spotkania.

Lechia nie miała łatwej drogi do półfinału Totolotka Pucharu Polski, ale nie raz piłkarze pokazali charakter i walkę do ostatniej minuty. W I rundzie Lechia wygrała w Wejherowie z Gryfem 3:2, choć po pierwszej połowie przegrywała 0:2. W 1/16 finału biało-zieloni pokonali na wyjeździe Chełmiankę Chełm 2:0, a w 1/8 finału ograli u siebie Zagłębie Lubin 3:2. W tamtym spotkaniu gdańszczanie też do przerwy przegrywali 0:2. Wreszcie w ćwierćfinale Lechia wygrała u siebie z mistrzem Polski, Piastem Gliwice, 2:1. Droga Lecha do półfinału: Chrobry Głogów - Lech 0:2, Resovia - Lech 0:4, Stal Stalowa Wola - Lech 0:2, Stal Mielec - Lech 1:3. Zatem mecz z Lechią będzie pierwszym dla Lecha w tym sezonie Totolotka Pucharu Polski z rywalem z ekstraklasy.

W drugim półfinale Cracovia podejmie Legię Warszawa. Mecze zostaną rozegrane 7 i 8 lipca. Finał odbędzie się 24 lipca, ale tym razem nie na PGE Narodowym w Warszawie. Mecz odbędzie się bez udziału kibiców, więc koszt jego rozegrania na tak dużym stadionie byłby zbyt duży. PZPN szuka obiektu bardziej kameralnego, ale jeszcze nie zapadła decyzja, gdzie zostanie rozegrany tegoroczny finał Totolotka Pucharu Polski.