Trefl wygrał ze Stalą

Trefl Sopot wygrał ze Stalą Ostrów Wielkopolski 78:60 w meczu Tauron Basket Ligi koszykarzy.

Trefl ostatnio zaczął grać nieco lepiej i potwierdził to w meczu ze Stalą. Wynik tego spotkania ustawiła pierwsza kwarta. Sopocianie zaczęli od prowadzenie 7:0, a potem mieli nawet 15 punktów przewagi. Ostatecznie wygrali tę część 27:14. Gospodarze kontynuowali swoją grę także w drugiej partii, a w efekcie po pierwszej połowie meczu gromili rywali 48:27.

W trzeciej kwarcie do głosu doszli goście. Sopocianie mieli problemy ze skutecznością i w tej odsłonie zdobyli zaledwie pięć punktów. Wszystko do normy wróciło w ostatniej partii spotkania. Trefl znowu dominował, kontrolował wydarzenia na parkiecie i zasłużenie sięgnął po zwycięstwo.

Trefl Sopot - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 78:60 (27:14, 21:13, 5:16, 25:17)

Trefl: Ireland 25, Śmigielski 21, Bilinovac 8, Majok 6, Kolenda 5, Kulka 4, Dutkiewicz 3, Dzierżak 2, Stefański 2, Motylewski 2, Stefanik

Stal: Millage 18, Ochońko 12, Nikołow 11, Wangmene 8, Delaney 4, Suliński 4, Żurawski 1, Zębski 1, Niedźwiedzki 1, Sroka, Kaczmarzyk.