Trefl w kryzysie

Paweł Durkiewicz
Koszykarze z Sopotu nie dali rady Anwilowi
Koszykarze z Sopotu nie dali rady Anwilowi Sławek Pietrzak
Słaby mecz we Włocławku rozegrali koszykarze Trefla. Prowadzeni przez tymczasowego trenera Mariusza Niedbalskiego sopocianie przegrali z Anwilem 69:82.

W początkowym fragmencie spotkania głównym problemem Trefla były liczne zbiórki w ataku Anwilu. Dużo problemów sprawiał sopocianom zwłaszcza młody skrzydłowy Michał Sokołowski, który zdobył w pierwszej części 9 punktów.

Gdy w drugiej kwarcie nasz zespół poprawił nieco grę na tablicach, gospodarze rozpoczęli swój festiwal rzutów z dystansu. Aż pięć razy w tej części (!) trafił rezerwowy rozgrywający włocławian, Arvydas Eitutavicius. W 28 minucie przewaga Anwilu sięgnęła już 14 punktów (63:49) i w tym momencie było już jasne, że tylko niesamowity zryw uratowałby Trefl. Taki nie nastąpił - żółto-czarni ustępowali rywalom pod względem zaangażowania, energii i twardości w grze.

Anwil Włocławek - Trefl Sopot 82:69 (20:16, 28:22, 15:19, 19:12)

Anwil: Eitutavicius 20 (6), Ginyard 16 (1), Szubarga 11 (2), Weeden 10 (1), Sokołowski 9 (1), Boykin 9, Wright 4, Frasunkiewicz 2, Bartosz 1, Seweryn 0

Trefl: Turner 19, Zamojski 15 (1), Waczyński 11 (1), Looby 8, Spralja 6 (1), Stefański 5, Dylewicz 5, Michalak 0, Harrington 0, Dąbrowski 0, Jarmakowicz 0