Trefl Sopot przegrał w Słupsku z Czarnymi [ZDJĘCIA]

Paweł Durkiewicz
Koszykarze Energi Czarnych Słupsk wygrali z Treflem Sopot 69:59 (9:14, 24:16, 21:9, 15:17) w meczu ćwierćfinałowym play-off Tauron Basket Ligi. W rywalizacji do 3 zwycięstw prowadzi Trefl 2:1, a czwarte spotkanie zostanie rozegrane w piątek o godzinie 19 w Słupsku.

Nie udało się sopockiemu Treflowi uporać z Energą Czarnymi w trzech meczach. „Czarne Pantery” pewnie wygrały we własnej hali trzecie starcie i w ćwierćfinałowej serii do trzech zwycięstw przegrywają już tylko 1:2.

W Słupsku od samego początku obie drużyny nie grzeszyły skutecznością. Po nieco ponad 7 minutach gracze Trefla objęli prowadzenie 4:12, jednak gospodarze szybko się przebudzili i dali wyraźny sygnał, że nie chcą jeszcze kończyć sezonu. Dobrymi akcjami popisywał się środkowy Czarnych Garrett Stutz, z kolei po stronie sopocian często punktował Paweł Leończyk. Wynik zaczął oscylować wokół remisu i taki stan rzeczy trwał do połowy trzeciej kwarty, kiedy to piąty bieg włączyli Energa Czarni. Od remisowego stanu 37:37 słupszczanie w ciągu nieco ponad 6 minut wyszli na 18-punktowe prowadzenie (57:39)! Po tej lawinie trafiający z zaledwie 30-procentową skutecznością gracze Trefla nie byli już w stanie się pozbierać. Czwarte spotkanie tej serii w piątek, również w słupskiej hali Gryfia.

Energa Czarni: Troce 13, Stutz 12, Zimmerman 12, Nowakowski 9, Gruszecki 6, Taylor 6, Śnieg 6, Mokros 3, Borowski 2, Jakubiak, Długosz

Trefl: Waczyński 18, Leończyk 14, Majstorović 11, Gadri-Nicholson 4, Brembly 4, Buterlevicius 3, Vasiliauskas 2, Jeter, Michalak, Stefański, Roszyk