18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Trefl Sopot przegrał po dogrywce ze Stelmetem Zielona Góra. Jednym punktem! [ZDJĘCIA]

Paweł Durkiewicz
Trzecie podejście, trzecia porażka. Koszykarze Trefla starali się jak mogli, jednak po raz trzeci w ligowym sezonie musieli uznać wyższość mistrza Polski, Stelmetu Zielona Góra. Obie drużyny stworzyły w Hali 100-lecia Sopotu kapitalne widowisko.

W pierwszej kwarcie agresywnie broniący goście byli zdecydowanie lepsi. Obraz gry odmieniła... awaria zegara. Usterka spowodowała przedłużenie przerwy pomiędzy pierwszą, a drugą częścią o ok. 10 minut. Po ponadprogramowym odpoczynku koncentrację zachowali tylko sopocianie, którzy nagle zaczęli grać jak natchnieni i ze stanu 15:24 wyszli na prowadzenie 38:26! Kapitalnie spisywał się zwłaszcza Marcin Stefański. Kapitan żółto-czarnych jak zwykle walczył w obronie jak lew, a do tego dokładał ważne trafienia w ataku.

Po przerwie szybko stało się jasne, że mistrzowie Polski nie zamierzają tanio sprzedawać skóry. Kolejne trafienia Zamojskiego i innego eks-treflowca, Łukasza Koszarka utrzymywały przyjezdnych w grze o wygraną. Sopocianie dość często popełniali błędy, jednak nadrabiali to niesamowitą walecznością, na którą Stelmetowi nieraz brakowało odpowiedzi. 40 minut regulaminowego czasu gry nie wystarczyło, by wyłonić zwycięzcę. Dramatyczna, niesamowicie wyrównana dogrywka była popisem rozgrywających – Lance’a Jetera z Trefla i trafiającego niewiarygodne rzuty Łukasza Koszarka ze Stelmetu. Ostatecznie minimalnie lepsi okazali się goście.

Trefl Sopot – Stelmet Zielona Góra 88:89 (18:24, 21:9, 20:24, 18:20, dogrywka 11:12)

Trefl: Jeter 25 (2), Waczyński 17 (2), Buterlevicius 10 (2), Leończyk 9, Stefański 8, Gadri-Nicholson 6, Majstorović 5, Michalak 4, Vasiliauskas 4, Brembly 0, Jaśkiewicz 0

Stelmet: Koszarek 24 (4), Dragicević 24 (1), Zamojski 16 (4), Brackins 15 (3), Cel 3, Eyenga 3, Chanas 2, Hrycaniuk 2, Cesnauskis 0, Sroka 0