Trefl Sopot pewnie pokonał Śląsk Wrocław. Ergo Arena nadal nie do zdobycia [ZDJĘCIA]

Koszykarze Trefla Sopot pewnie pokonali Śląsk Wrocław 87:73. O losach pojedynku w głównej mierze przesądziła trzecia kwarta pojedynku, wygrana przez gospodarzy 25:9.

Faworytem tego starcia byli sopocianie. Mimo to, pierwsza połowa spotkania była wyrównana z minimalnym wskazaniem na... gości. Gospodarze sprawy w swoje ręce wzięli jednak w trzeciej partii, w której do całkowicie zdominowali rywala, grając nie tylko skutecznie w ataku, ale przede wszystkim w defensywie.

Ten fragment gry zadecydował o losach całego spotkania. Śląsk nie był już w stanie się podnieść. Trefl natomiast konsekwentnie bronił wywalczonej przewagi.

Świetne zawody w barwach gospodarzy rozegrał Yemi Gadri-Nicholson, autor double-double (24 punkty, 13 zbiórek). Nie zawiedli również Michał Michalak (17 punktów) i Adam Waczyński (15 punktów).

Sopocianie jak na razie nie polegli przed własną publicznością (6-0 - bilans domowych spotkań).

Trefl Sopot - Śląsk Wrocław 87:73 (21:20, 18:23, 25:9, 23:21)

Trefl Sopot: Yemi Gadri-Nicholson 24, Michał Michalak 17, Adam Waczyński 15, Paweł Leończyk 9, Milan Majstorovic 7, Lance Jeter 5, Sarunas Vasiliauskas 5, Marcin Stefański 3, David Brembly 2, Krzysztof Roszyk 0.

Śląsk Wrocław: Danny Gibson 14, Michał Gabiński 12, Nicola Malesevic 12, Krzysztof Sulima 10, Dominique Johnson 7, Robert Skibniewski 6, Radosław Hyży 4, Paweł Kikowski 4, Paul Miller 4, Adrian Mroczek-Truskowski 0.