Trefl rozgromił Basket

Paweł Durkiewicz
Sopoccy koszykarze wygrali swój piąty mecz w sezonie. W 8 kolejce Tauron Basket Ligi pewnie pokonali w środę na wyjeździe PBG Basket Poznań 89:56. Spotkanie było wyrównane, ale bardzo krótko, tylko w pierwszej kwarcie.

Zawodnicy Trefla od początku spotkania zdecydowanie wygrywali walkę na tablicach (w całym meczu zebrali aż 52 piłki przy 27 po stronie PBG!), co było w dużej mierze zasługą będącego w świetnej formie Johna Turka. Amerykanin od początku rządził w polu trzech sekund, a gospodarze nie mieli na niego żadnego sposobu.

Gdy w drugiej kwarcie za punktowanie wzięli się też pozostali koszykarze sopockiego zespołu, poznaniacy zupełnie stracili chęć do gry. Zawodnicy trenera Karlisa Muiznieksa wzorem dwóch poprzednich meczów z Polpharmą Starogard Gdański i Kotwicą Kołobrzeg w odpowiednim momencie podkręcili tempo i rozgrywali szybkie akcje, a ich konto punktowe i statystyka asyst błyskawicznie rosły. Cały czas szalał Turek (już do przerwy 23 punkty i 10 zbiórek!), dwie "trójki" dodał Jamelle Horne, a jak zwykle świetnie drużynę prowadził Łukasz Koszarek. Na przerwę ekipa PBG Basketu schodziła już bez wiary w sukces.

W drugiej połowie wielkich emocji być nie mogło i Trefl spokojnie dowiózł wygraną do końcowej syreny. Odpocząć mogli bohaterowie pierwszych 20 minut, Koszarek i Turek, a szansę kolejnego występu w ekstraklasie dostał kończący wczoraj 17 lat Daniel Szymkiewicz. Młody sopocki rozgrywający w urodzinowym występie w ciągu niemal 13 minut na parkiecie zdobył 2 punkty, 2 zbiórki i asystę.
Kolejny ligowy mecz czeka żółto-czarnych w najbliższą niedzielę. Rywalem będzie tym razem Śląsk Wrocław.

PBG Basket Poznań - Trefl Sopot 56:89 (20:22, 9:33, 16:21, 11:13)

PBG Basket: Kulig 21 (1), Micić 11 (1), Sulowski 7 (1), Parzeński 6, Comagić 5, Smorawiński 4, Lichodzijewski 2, Nowak 0, Szydłowski 0, Filarowski 0

Trefl: Turek 26, Koszarek 14 (2), Horne 12 (2), Wiśniewski 11 (3), Burgess 8, Waczyński 7 (1), Cummings 5, Stefański 3, Szymkiewicz 2, Fraś 1