Trefl Gdańsk aż przez 46 minut rozgrywał seta w hali w Radomiu. Druga wyjazdowa wygrana żółto-czarnych

Gdański zespół zmierzył się w 2. kolejce w Radomiu z Czarnymi
Gdański zespół zmierzył się w 2. kolejce w Radomiu z Czarnymi Trefl Gdańsk/FB
W 2. kolejce PlusLigi Trefl Gdańsk kontynuował wyjazdową serię po Polsce. Żółto-czarni w środę, 25 października 2023 roku wystąpili w hali w Radomiu, gdzie rozegrali emocjonujące spotkanie z Eneą Czarnymi. Wygrali 3:1, a wyjątkowy był pierwszy set, który trwał aż 46 minut i zakończył się wynikiem 39:37!

Enea Czarni Radom - Trefl Gdańsk 25.10.2023

Zwycięskiego składu się nie zmienia, ale można go lekko zmodyfikować. Do takiego wniosku doszedł trener Igor Juricić, który w spotkaniu 2. kolejki PlusLigi w hali w Radomiu zamiast Mikołaja Sawickiego na boisko od pierwszych minut wysłał Jana Martineza Franchiego.

Gdańszczanie nieco zaspali na początku środowego spotkania w Radomiu i przegrywali 2:6. Później zdołali jednak na tyle uporządkować swoją grę, że w drugiej części widowisko się wyrównało, a po ataku Patryka Niemca wyszli na prowadzenie 21:18. Niestety, Trefl nie poszedł za ciosem. Spotkanie zyskało rumieńców, bo po chwili siatkarze zaserwowali kibicom w hali nerwową końcówkę, w której długo żadna ze stron nie potrafiła zdobyć przewagi. Kosztowało to siatkarzy z jednej i z drugiej strony wiele wysiłku. Trenerzy rotowali składem, szukali przerw w wideoweryfikacji. Ostatecznie w roli głównej wystąpił Mikołaj Sawicki, który najpierw zablokował Rafała Buszka, a później popisał się asem serwisowym i Trefl wygrał inauguracyjną partię 39:37! Trwała ona 46 minut!

W drugim secie już takiej nerwowości nie było. Chociaż ekipa trenera Juricicia odskakiwała na kilka punktów gospodarzom i w końcowej fazie znów było 21:21, to jednak Trefl zdołał wyraźnie wygrać i tę odsłonę. Gorzej, że w następnej od stanu 13:13 lepsza była drużyna trenera Pawła Woickiego.

Kewinowi Sasakowi, bohaterowi pierwszego meczu w Katowicach z GKS-em, już tak świetnie nie szło w ataku. Chorwacki szkoleniowiec Trefla częściej sięgał więc po Aliaksieja Nasewicza, który odpłacał się dobrą skutecznością w tym elemencie. Świetnie w bloku radził sobie Patryk Niemiec, który zdobył w ten sposób aż 8 punktów. Żółto-czarni mieli kilka mocnych punktów, które tego dnia wykorzystali i dlatego wygrali 3:1. MVP spotkania został Sawicki, który miał 52-procentową skuteczność w przyjęciu i 65-procentową w ataku.

To jeszcze nie koniec serii poza Ergo Areną. Trefl w 3. kolejce w hali w Wieluniu zmierzy się z ukraińskim Barkomem Każanami Lwów. To spotkanie zaplanowane zostało w niedzielę, 29 października o godz. 17.30 (transmisja w Polsacie Sport).

Enea Czarni Radom - Trefl Gdańsk 1:3 (37:39, 22:25, 25:22, 20:25)