Trasa Kaszubska z nowymi terminami. Oddanie do ruchu na lato 2022

olo
Ponad 10-kilometrowy odcinek Bożepole Wielkie - Luzino ma zostać oddany do ruchu w sierpniu 2022 roku. Również nieco ponad 10-kilometrowy fragmenty z Luzina do Szemud powinien zostać otwarty. W tym przypadku termin to maj przyszłego roku. Z kolei najdłuższy i najdroższy etap od Szemud do rozbudowanego węzła Gdynia Wielki Kack (ponad 20 km) to już czerwiec 2022 r.
Ponad 10-kilometrowy odcinek Bożepole Wielkie - Luzino ma zostać oddany do ruchu w sierpniu 2022 roku. Również nieco ponad 10-kilometrowy fragmenty z Luzina do Szemud powinien zostać otwarty. W tym przypadku termin to maj przyszłego roku. Z kolei najdłuższy i najdroższy etap od Szemud do rozbudowanego węzła Gdynia Wielki Kack (ponad 20 km) to już czerwiec 2022 r. GDDKIA
Udostępnij:
Ministerstwo Infrastruktury tłumaczy powody opóźnień na budowie Trasy Kaszubskiej i podaje zaktualizowane terminy oddania drogi do ruchu. Kierowcy ekspresówką od Bożegopola Wielkiego do obwodnicy Trójmiasta pojadą w lecie przyszłego roku.

Opisywane przez “Głos” opóźnienia na budowie Trasy Kaszubskiej, stały się powodem poselskich interpelacji. Do Ministerstwa Infrastruktury z pytaniami o przyczyny zwróciła się posłanka Barbara Nowacka. Odpowiedź nie jest wcale zaskakująca, ponieważ resort podobnie jak wcześniej Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podnosi, że wydłużenie realizacji spowodowane było w głównej mierze bardzo dużą liczbą stanowisk archeologicznych wstrzymujących front robót.

- Nastąpiła również konieczność wykonania robót dodatkowych polegających na uszlachetnieniu materiału nasypowego wraz z jego zagęszczeniem oraz wykonaniem i utrzymaniem tymczasowej organizacji ruchu - pisze w odpowiedzi na poselskie pytania Rafał Weber, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury. - Na realizację wpłynęło też uznanie roszczenia wykonawcy zadania 3 (Szemud - Gdynia dop. red) w zakresie przedłużonej procedury wydawania decyzji ZRID.

Ministerstwo upubliczniło zaktualizowany harmonogram. Jak się okazuje, ponad 10-kilometrowy odcinek Bożepole Wielkie - Luzino ma zostać oddany do ruchu w sierpniu 2022 roku. Również nieco ponad 10-kilometrowy fragmenty z Luzina do Szemud powinien zostać otwarty. W tym przypadku termin to maj przyszłego roku. Z kolei najdłuższy i najdroższy etap od Szemud do rozbudowanego węzła Gdynia Wielki Kack (ponad 20 km) to już czerwiec 2022 r.

Terminy to jedno. Otwartym pytaniem pozostają jeszcze koszty. Ministerstwo przyznaje, że ich przekroczenie nie jest pożądaną sytuacją, ale może ono wystąpić. Ich ostateczna wysokość będzie znana po zakończeniu i rozliczeniu robót oraz uznaniu bądź odrzuceniu ewentualnych roszczeń ze strony wykonawców.

- Niemniej zapewniam, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wraz z resortem infrastruktury dąży do terminowej realizacji kontraktów - podkreśla rafał Weber. - Zgodnie z obecnymi założeniami, ciąg główny przedmiotowego odcinka S6 ma być w większości przejezdny do końca br. Ostatecznie udostępnienie całego ciągu drogi ekspresowej powinno zakończyć się w III kw. 2022 r.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosjanie atakują swoich

Wideo

Materiał oryginalny: Trasa Kaszubska z nowymi terminami. Oddanie do ruchu na lato 2022 - Głos Pomorza

Komentarze 6

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

J
Jan
3 grudnia, 11:16, Gość:

"do Szemud" i "od Szemud" - tę nazwę się odmienia.

3 grudnia, 11:51, Gość:

nie wymagaj człowieku od niego zbyt wiele..i tak dobrze,że z duzej litery

On bardzo kochać Słupsk.

G
Gość
3 grudnia, 14:21, Gość:

Zgodnie z obecnymi założeniami, ciąg główny przedmiotowego odcinka S6 ma być w większości przejezdny do końca br. Ostatecznie udostępnienie całego ciągu drogi ekspresowej powinno zakończyć się w III kw. 2022 r.

To jak - będzie przejezdny dla kierowców w tym roku czy nie?

Bla bla bla

Z tej przejezdności do końca grudnia 2021 jeszcze się nie wycofali, ale patrząc po zaawansowaniu prac na pewnych odcinkach, to był sobie zbytnio nadziei nie robił. Można do tego dodać, że już pojawił się śnieg, a to blokuje część robót, tak jak temperatura poniżej 6 st.C. Nawet, jeśli przejezdność będzie, to może być ona wolna, ze zwężeniami, ograniczeniami i nawet może zostać wycofana, gdy okaże się, że nie jest jednak bezpiecznie.

G
Gość
Zgodnie z obecnymi założeniami, ciąg główny przedmiotowego odcinka S6 ma być w większości przejezdny do końca br. Ostatecznie udostępnienie całego ciągu drogi ekspresowej powinno zakończyć się w III kw. 2022 r.

To jak - będzie przejezdny dla kierowców w tym roku czy nie?

Bla bla bla
G
Gość
3 grudnia, 11:16, Gość:

"do Szemud" i "od Szemud" - tę nazwę się odmienia.

nie wymagaj człowieku od niego zbyt wiele..i tak dobrze,że z duzej litery

G
Gość
Opisywane przez “Głos” opóźnienia na budowie Trasy Kaszubskiej, stały się powodem poselskich interpelacji. RACZEJ ODWROTNIE PANIE HILARECKI.TO PAN OPISAŁ INTERPELACJE.WIECEJ SKROMNOŚCI W SEJ UŁOMNOŚCI
G
Gość
"do Szemud" i "od Szemud" - tę nazwę się odmienia.
Przejdź na stronę główną Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie