Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

TransferGo już w Niemczech!

BA

Event dla Polaków

21 maja w Berlinie o godzinie 11 rozpoczęła się impreza dla polskiej społeczności mieszkającej w Berlinie. Wydarzenie trwało około 10 godzin i zakończyło się wieczornym koncertem Urszuli Kasprzak. W wydarzeniu brało udział około 40 różnych firm, w tym także TransferGo.

Stoisko TransferGo cieszyło się dużą popularnością zarówno wśród dorosłych jak i dzieci. Odwiedziło je około 5 tysiecy osób. Stoisko było profesjonalne i wyróżniało się estetyką zewnętrzną. Rollup z logo firmy oraz duże banery skutecznie przyciągały uwagę przechodniów. Materiały oraz konkursy wzbudzały duże zainteresowanie uczestników wydarzenia. Kręcąc Kołem Fortuny można było wygrać drobne upominki takie jak długopisy, T-shirty, lizaki, świnki skarbonki, chorągiewki, zawieszki zapachowe do samochodu i inne drobiazgi o charakterze marketingowym.

Ponadto oferowano różnorodne materiały informacyjne o wysokiej jakości, w tym ulotki z kodem promocyjnym umożliwiającym wykonanie darmowego przelewu za pośrednictwem serwisu TransferGo. Promocyjne kody obowiązywały do 5 czerwca 2017 roku. Stoisko obsługiwała profesjonalna kadra, zatem każda zainteresowana osoba otrzymała wyczerpujące informacje na temat działania serwisu oraz satysfakcjonujące odpowiedzi na zadane pytania.

Życie Polaków w Niemczech

Według szacunków GUS w Niemczech przebywa około 655 tysięcy Polaków oraz około 690 tysięcy osób posiadających zarówno polskie jak i niemieckie obywatelstwo. Największa liczba osób pochodzenia polskiego zamieszkuje obszary Nadrenii Północnej-Westfalii, Bawarii, Badenii-Wirtembergii oraz Dolnej Saksonii.

Wysokość zarobków zależy przede wszystkim od znajomości języka i wykształcenia. Średnie wynagrodzenie w Niemczech wynosi około 3000 euro, przy czym mężczyźni zwykle zarabiają więcej niż kobiety. Stawka godzinowa jest różna w zależności od wykonywanej pracy i kwalifikacji.

Koszty utrzymania w Niemczech różnią się w zależności od regionu. Drożej jest na zachodzie oraz w wielkich miastach. Do podstawowych wydatków zalicza się wynajem mieszkania. Średnia cena kawalerki o powierzchni około 30m2 zawiera się w przedziale 300-700 euro za miesiąc. Do tego należy doliczyć koszty mediów: prąd ok. 65 euro na miesiąc plus roczna opłata przesyłowa w wysokości 75 euro, śmieci ok. 30 euro na miesiąc, woda ok. 1,8 euro za 1m3 plus opłata roczna w wysokości 92 euro, internet i telefon ok. 20-30 euro miesięcznie.

Koszty żywności są wyższe niż w Polsce. Najtańsze zakupy można zrobić w supermarketach takich jak Lidl, Kaufland, Aldi. Najdroższe ceny spotkamy na targach i w osiedlowych sklepikach. W restauracji za obiad zapłacimy około 20 euro za osobę. Natomiast ceny środków czystości są porównywalne do cen polskich.

Chociaż codzienność w Niemczech jest podobna do tej w Polsce, istnieje kilka znaczących różnic. Niemcy bardzo cenią sobie święta i dni wolne od pracy. W związku z tym w dni świąteczne, a także w niedzielę, wszystkie sklepy są zamknięte. Ponadto w Niemczech niezwykle mocno respektowane są przepisy prawa, co widać zwłaszcza po przepisach drogowych i kulturze jazdy.

W biznesie bardzo ważna jest punktualność, która jest wyrazem szacunku. Niemcy dużą wagę przywiązują do harmonogramów, a swoje obowiązki traktują bardzo poważnie. Ponadto rozmowy biznesowe są bardzo oficjalne i w przeciwieństwie do Polski ciężko zmniejszyć dystans i przejść do bardziej bezpośredniej komunikacji.

Codzienne życie w obcym kraju może wydawać się skomplikowane, zwłaszcza dla osób które dopiero co wyjechały. Na stronie TransferGo można znaleźć poradnik na temat życia w Niemczech. Zawarte w nim informacje mogą się okazać przydatne szczególnie dla osób planujących przeprowadzkę do Niemiec.

Jak działa TransferGo?

TransferGo oferuje tanie, szybkie, bezpieczne i wygodne usługi transferu pieniędzy pomiędzy krajami, w tym z Niemiec do Polski. Usługi są dostępne na każdym urządzeniu, wiec można przesyłać pieniądze za pomocą urządzeń mobilnych niezależnie od miejsca. TransferGo jest regulowaną prawnie, licencjonowaną instytucją, dlatego serwis jest w pełni bezpieczny. Usługa przelewów online jest dostępna zarówno dla klientów indywidualnych jak i biznesowych.

Wykonanie transakcji jest szybkie i proste. Wystarczy założyć swój profil na stronie TransferGo i się zalogować, po czym należy dokonać rezerwacji przelewu na określoną kwotę, podać dane odbiorcy i wpłacić daną kwotę za pomocą przelewu lokalnego lub karty debetowej. Po otrzymaniu wpłaty, pieniądze natychmiast zostaną wysłane na konto odbiorcy, na które dotrą w ciągu jednego dnia roboczego. Należy pamiętać, że w weekendy i święta przelewy nie są obsługiwane, zatem wysłane w tym czasie pieniądze pojawią się na koncie odbiorcy w najbliższy dzień roboczy.

Przelewy online z TransferGo są tanie, gdyż serwis pobiera niską, stałą opłatę, która w zależności od kraju i kwoty wynosi tylko od 0.6 % do 1.5%. Wszystkie niezbędne informacje na temat działania serwisu są dostępne na stronie TransferGo.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki