Tramwajem wodnym z Sopotu do Gdyni?

  Tramwajem wodnym z Sopotu do Gdyni?

  Paweł Rydzyński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  - Na najbliższym posiedzeniu rady poruszę sprawę uruchomienia tramwajów wodnych pomiędzy Sopotem a Gdynią - mówi Lesław Orski, przewodniczący Komisji Sportu i Turystyki w Radzie Miasta Sopotu.
  W niedzielę 14 września kończy się sezon 2008 tramwajów wodnych. Pływają one z Gdańska, Sopotu i Gdyni na Hel (do końca lipca pływały także między Gdynią a Jastarnią), a także między Gdańskiem a Sopotem. Nie ma natomiast połączenia z Sopotu do Gdyni.

  Urząd Marszałkowski współfinansuje relacje z Trójmiasta na Półwysep Helski. Do tramwajów "wewnątrz" Trójmiasta muszą dopłacać zainteresowane gminy. Relacje między Sopotem, Gdańskiem i Helem są obsługiwane przez Zarząd Transportu Miejskiego Gdańsk, z Gdyni na półwysep tramwaje pływają pod egidą Zarządu Komunikacji Miejskiej Gdynia.

  - Czekamy, aż Metropolitalny Związek Komunikacyjny rozpisze przetarg na wszystkie gminy. To pozwoli zarówno na ulepszenie oferty, jak i na modernizację floty. Połączenie Sopot - Gdynia też mogłoby być brane pod uwagę - mówi Magdalena Jachim, rzecznik UM Sopot.

  - Kiedyś istniał pomysł połączenia Gdynia - Sopot - Hel, ale nie doszedł do skutku. Zarówno z powodów finansowych, jak i tych, że katamarany, którymi pływamy na Hel, nie byłyby w stanie zacumować przy sopockim molu, a małe statki na 140 osób już z Gdyni wypływałyby wypełnione do granic możliwości. Jesteśmy wykonawcami poleceń, jak będzie decyzja, żeby pływać z Sopotu do Gdyni, to będziemy pływać - mówi Marcin Gromadzki, rzecznik ZKM Gdynia.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo