TPS Rumia zmierzy się z gwardzistkami

Tomasz Smuga
Piłkę przyjmuje Izabela Hohn
Piłkę przyjmuje Izabela Hohn Tomasz Bołt
W piątek siatkarki Sandeco EC Wybrzeże TPS Rumia rozegrają mecz szóstej kolejki PlusLigi Kobiet. Przeciwnikiem beniaminka z Rumi będzie zespół Impelu Gwardii Wrocław, który w tym sezonie nie wygrał jeszcze meczu.

W ostatnim swoim spotkaniu gwardzistki przegrały z Treflem Sopot 2:3 i z dorobkiem jednego punktu zajmują dziewiąte miejsce w tabeli. Natomiast rumianki mają na swoim koncie wygranego zaledwie jednego seta i z zerowym dorobkiem punktowym zamykają tabele PlusLigi.

Po pięciu rozegranych meczach zawodniczki TPS mają bardzo małą średnią zdobytych punktów na set, bo zaledwie 12,69 i w tej statystyce zajmują ostatnie miejsce. Lepiej prezentują się dzisiejsze przeciwniczki rumianek. W tej samej statystyce zajmują szóste miejsce ze średnią 14,76 punktu na set.

Bardzo ważnym czynnikiem tego meczu będzie obrona. Oba zespoły mają bardzo podobny wskaźnik ataku. Podopieczne Jerzego Skrobeckiego zdobyły do tej pory 161 punktów atakiem, a ich rywalki 172. Niewykluczone, że najważniejszym elementem będzie blok, w którym o wiele lepiej spisują się podopieczne Rafała Błaszczyka. W klasyfikacji generalnej są na piątym miejscu z 56 blokami. Zawodniczki z Pomorza są zdecydowanie gorsze w tym elemencie i z 29 blokami są na ostatnim miejscu.
Spotkanie to będzie bardzo ważne dla obu zespołów. Wygrana jest potrzebna zarówno rumiankom jak i wrocławianką. Zwycięzca tego meczu bowiem będzie miał okazję opuścić strefę spadkową. Wydaje się, że faworytem tego spotkania jest zespół gości, lecz za rumiankami na pewno przemawia własna hala i wierni kibice, którzy zapowiadają głośny doping.

- Wierzymy w pierwsze zwycięstwo TPS i mamy nadzieje, że nasz doping im w tym pomoże. Faworytami tego spotkania nie jesteśmy, ale dziewczyny pokazały już wole walki w tym sezonie - kończą kibice z Rumi.

Trener TPS Jerzy Skrobecki podkreśla, że jego podopieczne, żeby wygrywać muszą zacząć grać skuteczniej.

- Przed nami nadal sporo pracy. Dotychczas za każdym razem graliśmy w innym składzie. Musimy zacząć grać coraz skuteczniej i czekać na zwycięstwo - mówi trener.
Na treningach widać zapał dziewczyn, który jak wierzą rumscy kibice przełoży się w końcu na sukcesy na ligowym parkiecie PlusLigi Kobiet.

Początek spotkania o godzinie 18 w hali MOSiR Rumia. Bilety w cenach 5zł (ulgowy) i 10zł (normalny) dostępne będą w kasie (wejście po schodkach) od godziny 15.