Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tomasz Chamera nadal za sterami Polskiego Związku Żeglarskiego. W Centrum Olimpijskim PKOL-u w Warszawie wybrano nowy zarząd

OPRAC.:
Rafał Rusiecki
Rafał Rusiecki
Tomasz Chamera został wybrany na kolejną kadencję jako prezes Polskiego Związku Żeglarskiego
Tomasz Chamera został wybrany na kolejną kadencję jako prezes Polskiego Związku Żeglarskiego Szymon Sikora
Nie zmieni się prezes Polskiego Związku Żeglarskiego. Jedyny kandydat - Tomasz Chamera - niemal jednogłośnie został wybrany na kolejną kadencję. LIII Sprawozdawczo-Wyborczy Sejmik PZŻ, który odbył się w Centrum Olimpijskim Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie, zadecydował także o składzie nowego zarządu.

Nowy zarząd Polskiego Związku Żeglarskiego

Urzędujący od 2017 roku prezes nie miał w wyborach kontrkandydata. Tomasz Chamera został wybrany niemal jednogłośnie – uzyskał 91 głosów, przy jednym przeciwnym. Wcześniej delegaci udzielili ustępującemu zarządowi absolutorium - za głosowało 89 osób, jedna się wstrzymała od głosu, nikt nie był przeciwny.

- Wynik wyborów pozytywnie mnie zaskoczył i odbieram to jako potwierdzenie tego, że praca, jaką wraz z zarządem wykonaliśmy w minionej kadencji przyniosła spodziewany efekt. Dla mnie osobiście to nie tylko sukces, ale przede wszystkim zobowiązanie, bo wynik odzwierciedla nie tylko skalę zaufania jakim zostałem obdarzony, ale też skalę oczekiwań środowiska żeglarskiego. Zakończona kadencja nie była łatwa, ale oceniam ją bardzo dobrze. W kontekście sportowym największym sukcesem okazał się srebrny medal olimpijski w klasie 470, bardzo też cieszą sukcesy i medale naszych młodzieżowców i juniorów w regatach rangi mistrzostw świata, czy Europy. Zadbaliśmy też o stan finansów Polskiego Związku Żeglarskiego, uporządkowaliśmy sprawy związane z naszym majątkiem i myślę też, że jako związek staliśmy się reprezentantem wszystkich żeglarskich środowisk – mówi Tomasz Chamera, prezes Polskiego Związku Żeglarskiego.

Wśród celów na nową kadencję prezes Chamera określił m.in. usprawnienie struktury zarządzania w PZŻ i wzmocnienie pozycji żeglarstwa w Polsce, Europie i na świecie.

- Jeszcze mocniej też chcemy pracować nad upowszechnianiem i rozwojem żeglarstwa, tak aby grono ludzi żeglujących cały czas się powiększało. Nadal zamierzam też wspierać żeglarstwo amatorskie, zależy mi również na kontynuacji dobrej współpracy z sektorem publicznym m.in. z Ministerstwem Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Polskim Komitetem Olimpijskim, samorządami i środowiskiem biznesowym – dodaje prezes Chamera.

Skład zarządu Polskiego Związku Żeglarskiego został uzupełniony o czterech wiceprezesów, ośmiu członków zarządu, sekretarza generalnego i skarbnika. Wiceprezesem ds. żeglarstwa amatorskiego został Jarosław Bazylko, funkcję wiceprezesa ds. sportu powszechnego i szkolenia pełnić będzie Katarzyna Domańska, wiceprezesem ds. technicznych został Radosław Śląski, a na stanowisko wiceprezesa ds. majątkowych wybrany został Bogusław Witkowski.

Funkcję sekretarza generalnego Polskiego Związku Żeglarskiego pełnić będzie Janusz Marek Taber, a funkcję skarbnika Wojciech Frączak. Członkami zarządu zostali: Patryk Romanowski, Sebastian Wójcikowski, Tomasz Figlerowicz, Ryszard Błacha, Leopold Naskręt, Zbigniew Jagniątkowski, Tadeusz Gospodarczyk i Paweł Czuba.

- W porównaniu z minioną kadencją w składzie zarządu zaszły stosunkowo niewielkie zmiany. Bardzo dziękuję członkom zarządu, którzy zakończyli swoją działalność za ich pracę i wkład w rozwój polskiego żeglarstwa. Jestem przekonany, że nowe twarze wniosą też sporo nowych pomysłów i aktywności, wszak są to osoby bardzo cenione w środowisku, z wieloma sukcesami na koncie. Usprawniliśmy też nieco naszą strukturę, mamy nowy podział obowiązków, który wynika z konieczności dostosowania się do zmieniającej się rzeczywistości i jest efektem wielu rozmów ze środowiskiem żeglarzy – mówi Tomasz Chamera, 50-letni obecnie były żeglarz MKŻ-u Arki Gdynia oraz trener YK Stali Gdynia.

Podczas Semiku odznaczeniem „Honorowa Odznaka Zasłużony dla Żeglarstwa Polskiego” uhonorowani zostali prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego Bogusław Witkowski oraz skarbnik PoZŻ Jarosław Kukliński.

Zarząd Polskiego Związku Żeglarskiego 19.09.2021

 • Prezes - Tomasz Chamera
 • Wiceprezes ds. żeglarstwa amatorskiego – Jarosław Bazylko
 • Wiceprezes ds. sportu powszechnego i szkolenia – Katarzyna Domańska
 • Wiceprezes ds. majątkowych – Bogusław Witkowski
 • Wiceprezes ds. technicznych – Radosław Śląski
 • Sekretarz generalny – Mariusz Marek Taber
 • Skarbnik – Wojciech Frączak
 • Członek zarządu – Tomasz Figlerowicz
 • Członek zarządu – Patryk Romanowski
 • Członek zarządu – Sebastian Wójcikowski
 • Członek zarządu – Ryszard Błacha
 • Członek zarządu – Leopold Naskręt
 • Członek zarządu – Zbigniew Jagniątkowski
 • Członek zarządu – Tadeusz Gospodarczyk
 • Członek zarządu – Paweł Czuba
od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki