reklama

Tomasz Belgrau nie jest już wiceburmistrzem Kartuz

Lucyna PuzdrowskaZaktualizowano 
Tomasz Belgrau nie jest już wiceburmistrzem Kartuz
Tomasz Belgrau nie jest już wiceburmistrzem Kartuz Lucyna Puzdrowska
Burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński odwołał swojego zastępcę Tomasza Belgraua. Decyzja burmistrza jest dość nagła i niespodziewana.

W odpowiedzi na zapytania dziennikarzy czym została podyktowana, burmistrz nadesłał do mediów oficjalne oświadczenie w którym dość zawile i lakonicznie wyjaśnia przyczyny odwołania swego zastępcy.

W piśmie czytamy m.in. „(...) Ostatnie informacje radnych o pracy i działaniach gminy wymuszają przyjęcie takiego modelu działania,który skróci czas decyzyjności i pracy nad wieloma zagadnieniami. W związku z tym przygotowujemy zmiany organizacyjne, które usprawnią funkcjonowanie urzędu. Potrzebujemy kadry, która wzmocni najbardziej obciążone wydziały, by pracowały szybciej i sprawniej. Niewątpliwie ważnym aspektem takich działań jest zaufanie do współpracowników, którzy w pełni oddają się wyłącznie pracy i stawianym celom. (...)”

Z oświadczenia można wnioskować, że Mieczysław Gołuński stracił zaufanie do swojego zastępcy i wiarę w jego kompetencje.

- Nie mogę się wypowiadać czy jest to dobra, czy zła decyzja - mówi Andrzej Pryczkowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Kartuzach. - Jest to decyzja burmistrza Gołuńskiego do której miał prawo. To burmistrz powołuje lub odwołuje swoich zastępców. Mogę powiedzieć tylko tyle, że na linii wiceburmistrz Tomasz Belgrau - rada miejska, współpraca układała się bardzo dobrze.

Flesz - nowi marszałkowie Sejmu i Senatu, sukces opozycji

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie