To idzie młodość w Chojniczance Chojnice. Czwarte zwycięstwo z rzędu w II lidze! Tym razem nad Zagłebiem II Lubin

Chojniczanka Chojnice nie zatrzymuje się w II lidze i wygrywa kolejne spotkania
Chojniczanka Chojnice nie zatrzymuje się w II lidze i wygrywa kolejne spotkania Maria Sowisło
Rezerwy Zagłębia Lubin nie będą dobrze wspominać październikowych meczów na Pomorzu. W odstępie sześciu dni przegrały 0:3 z Radunią Stężyca, a następnie z Chojniczanką Chojnice. W sobotę, 7 października trzy punkty dla "Chojny" zapewnili 20-letni Antoni Prałat oraz 25-letni Grzegorz Szymusik.

Chojniczanka Chojnice - Zagłębie II Lubin 7.10.2023

Mijają tygodnie, a Chojniczanka Chojnice nadal punktuje w II lidze. To oczywiście powód do dumy kibiców, którzy w sobotę, 7 października 2023 roku przy Mickiewicza w dobrych nastrojach wychodzili z meczu z Zagłębiem II Lubin.

Strzelanie w sobotę rozpoczął już w 4 minucie Antoni Prałat. 20-letni ofensywny piłkarz Chojniczanki dał prowadzenie gospodarzom. Niespełna 20 minut później był już jednak remis. Sebastian Szczytniewski faulował w polu karnym. Po gwizdku sędziego bramkarz Damian Primel był bliski naprawienia jego błędu. Z jedenastu metrów dobrze przymierzył jednak Patryk Kusztal.

Po zmianie stron bramkę na wagę zwycięstwa zdobył natomiast obrońca Grzegorz Szymusik. Były zawodnik Korony Kielce, czy Warty Poznań trafił w 54 minucie. Wynik już się nie zmienił, a "Chojna" zaliczyła czwarte zwycięstwo z rzędu. Po 12 kolejkach ma więc na koncie 18 punktów i dużo lepsze humory niż miesiąc wcześniej.

Chojniczanka Chojnice - Zagłębie II Lubin 2:1 (1:1)
Bramki:
1:0 Antoni Prałat (4), 1:1 Patryk Kusztal (23-karny), 2:1 Grzegorz Szymusik (54)

Chojniczanka: Primel - Szymusik, Boczek (78 Golak), Edmundsson, Szczytniewski - Kozina (86 Raburski), Nowacki, Szumilas, Szczepanek (57 Kolesár), Prałat (86 Korczyc) - Giel (57 Mikołajczak)

Zagłębie II: Weirauch - Kolan, Orlikowski, Kruk, Karasiński - Masiak (82 Antkiewicz), Kizyma, Terlecki, Kusztal, Kruszelnicki (75 Gruszecki) - Szafranek (60 Adamski)

Żółte kartki: Szumilas, Kolesár, Szymusik (Chojniczanka) oraz Terlecki, Gruszecki, Kizyma (Zagłębie II)

Sędziował: Artur Aluszyk (Szczecin)