Tajne wybory

  Natalia Siuda

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Styczeń. Miesiąc, który studentom kojarzy się jednoznacznie z sesją. Nieprzespane noce, kolejne egzaminy, wyczekiwanie pod gabinetami profesorów ze ściśniętym w dłoni indeksem skutecznie skupiają uwagę na najważniejszym w tym momencie celu, jakim jest zaliczenie kolejnego semestru.
  Twarze, których nigdy wcześniej nie widziało się na uczelni, a zapewne nie jest to ich pierwszy rok na kierunku, raz po raz pojawiają się w zasięgu wzroku. W pewnym momencie w polu widzenia ukazuje się całkiem nowy obraz: stolik, urna i dwóch bardzo znudzonych swoim zajęciem chłopaków.

  Kartka na stoliku wyjaśnia ów dziwny widok: "Wybory do Wydziałowej Rady Studentów Wydziału Nauk Społecznych na UG".
  A więc wybory jednak są na WNS-ie i to ponoć już drugi dzień. Szkoda, że nie wiedziały o nich osoby, które chciały złożyć swoje kandydatury. Skąd miały wiedzieć, skoro informacja, kiedy i gdzie je składać, nigdy nie pojawiła się w instytucie, a tym bardziej na stronach internetowych. Prawdopodobnie można było ją znaleźć na drzwiach Parlamentu Studenckiego.

  Ciekawostką jest też fakt, iż ani sekretarka, ani dyrektor instytutu również nie byli świadomi, że właśnie zawitała tu demokracja. W sumie, po co zawracać ludziom głowę. Wybory miały się odbyć, a więc się odbyły. Nie cieszyły się zainteresowaniem? Studenci nie interesują się polityką. Cóż z tego, że są na politologii… Wyniki powinny pojawić się wkrótce. Zapewne znów znane będą tylko tym, którzy oglądają drzwi Parlamentu Studenckiego…

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  czy istnieje normalny parlament?

  Mati (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 15

  Trzeba ogłosić konkurs na normalny parlament wśród uczelni. Choćby nagrodą było ze 1.000.000 zł, to i tak żaden w Trójmieście nie wygra, bo nie będzie spełniał wymogów :P

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Wyniki wyborów samorządowych 2018 [NASZA WYSZUKIWARKA]

  Wyniki wyborów samorządowych 2018 [NASZA WYSZUKIWARKA]

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!