Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szpital Pucki: za 1,6 mln zł chcą wprowadzić m.in. opcję rejestracji i konsultacji online

pen
Szpital Pucki
Szpital Pucki Konrad Kędzior
Prawdziwa rewolucja w Szpitalu Puckim. I nie chodzi wcale o windę, a informatyzację i e-usługi. Dzięki inwestycji za ok. 1,6 mln złotych mieszkańcy powiatu puckiego nie będą musieli wychodzić z domu, by zasięgnąć konsultacji ze specjalistami.

To będzie jedna z najważniejszych inwestycji w Szpitalu Puckim - czy ważniejsza niż budowa windy? Tu można się spierać, ale informatyzacja placówki medycznej w powiecie puckim ma mocno ułatwić życie lekarzom i pacjentom. Inwestycja pochłonie ponad 1,6 mln. złotych.

W szpitalu pojawią się nowe komputery, lepsza i szybsza - a także bardziej bezpieczna - sieć, także zostanie zaktualizowane specjalistyczne oprogramowanie.
- Jesteśmy w trakcie opracowywania dokumentacji przetargowej - mówi Danuta Ceszke, prezes Szpitala Puckiego i podkreśla: - To dopiero początek drogi, ale idziemy w dobrym kierunku.

Co nowego dostaniemy? Personel medyczny będzie mógł przez Internet konsultować badania i historie chorób ze specjalistami z większych ośrodków medycznych.

Z kolei plusem dla pacjentów z powiatu puckiego będzie swobodny dostęp online do swoich medycznych danych - np. wyników badań czy historii konkretnej choroby.
- Nowatorskim rozwiązaniem będzie możliwość prowadzenia konsultacji lekarskich on-line. Wpłynie to na poziom dostępności fachowej porady lekarskiej, w szczególności dla osób zamieszkujących obszary wiejskie, osób niepełnosprawnych, czy starszych -tłumaczą w Starostwie Powiatowym w Pucku.

Szpital Pucki ma kolejną nowe karetki. Jedną pomogli kupić biznesmeni, na drugą dołożył się wojewoda pomorski [ZDJĘCIA, WIDEO]

Na dobre powinny też zniknąć kolejki do rejestracji, bo przez Internet będzie można zapisać się do konkretnej poradni w Szpitalu Puckim.

Jednak największa nowinka, to telediagnostyka. W lecznicy pojawią się aparaty do mierzenia pracy serca. Te będą nosili przy sobie pacjenci, a dane przesyłane będą bezpośrednio do lekarza prowadzącego. Jeśli miernik EKG wykryje zbliżający się udar - natychmiast poinformuje o tym lekarza, a ten swojego pacjenta.

To powinno zmniejszyć ilość przypadków zawałów.
- Technologia ta jest przełomem w diagnostyce udarów i pozwala na realne wdrożenie korzyści płynących z rozwoju nauki w ochronie zdrowia - przyznają w puckim starostwie.

Całość pochłonie ponad 1,6 mln zł. Z czego Puck będzie musiał wyłożyć jedynie ok. ćwierć miliona złotych, bo resztę dołoży województwo w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Kiedy koniec inwestycji? W Szpitalu Puckim wskazują końcówkę 2018 roku.

Szpital Pucki z nową karetką:

wideo: Bałtycka TV

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki