Szpital Dziecięcy Polanki w Gdańsku otworzył nowe oddziały: Pediatrii i Mukowiscydozy, Anestezjologii i Intensywnej Terapii [zdjęcia, wideo]

Piotr Kallalas
Piotr Kallalas

Wideo

Zobacz galerię (35 zdjęć)
Pacjenci z mukowiscydozą zyskali nowoczesną przestrzeń opieki medycznej, która gwarantuje leczenie zgodne z najnowszymi standardami. - Ta inwestycja bez wątpienia zwiększa jakość, bezpieczeństwo pobytu i leczenia chorych - powiedziała Agnieszka Kapała-Sokalska, członkini zarządu województwa pomorskiego, podczas oficjalnego otwarcia Oddziału Pediatrii i Mukowiscydozy oraz Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Szpitalu Dziecięcym Polanki.

Z inwestycji cieszy się przede wszystkim środowisko pacjentów chorych na mukowiscydozę, bowiem właśnie z myślą o pacjentach cierpiących na tę nieuleczalną chorobę genetyczną, odnowiono całe piętro. Będę tu przyjmowane zarówno dzieci, jak i dorośli.

- Pacjent z mukowiscydozą jest bardzo charakterystycznym pacjentem wymagającym specjalnych warunków hospitalizacji związanych z zapobieganiem zakażeń krzyżowych. Specjalnie dla nich powstał oddział składający się z 9 izolatek, ponieważ pacjenci musza mieć swoją własną przestrzeń - powiedziała lek. Ewa Sapiejka, kierownik Oddziału Pediatrii i Mukowiscydozy.

Procedura projektowo-przetargowa została zainicjowana pod koniec 2018 roku, a to pozwoliło w lipcu ubiegłego roku rozpocząć już prace remontowe. W tym czasie szpital w normalnym trybie przyjmował pacjentów, co stanowiło duże wyzwanie logistyczne zarówno dla pracowników, jak i pacjentów. Dziś jednostka jest gotowa do pierwszych przyjęć.

Specjaliści podkreślają, że inwestycja stanowi ogromny przełom dla pacjentów, którzy teraz będą mogli leczyć się w komfortowych warunkach i według najnowszych standardów opieki medycznej.

- Każda sala jest wyposażona oczywiście w łóżko, ale i w sprzęt do rehabilitacji, który stanowi albo rowerek albo steper. Podstawą leczenia pacjentów z mukowiscydozą, oprócz antybiotykoterapii, jest rehabilitacja układu oddechowego. Sale są wyposażone w inhalatory, ponieważ dzień chorych składa się głównie z inhalacji, drenaży i różnego rodzaju ćwiczeń - powiedziała lek. Ewa Sapiejka.

Gdański szpital ma wielkie doświadczenie w leczeniu pacjentów z mukowiscydozą, ponieważ zajmuje się chorymi już od ponad 25 lat. Warto podkreślić, że obecnie jest to również jedyna placówka w północnej Polsce o takim charakterze.

Czytaj także

Otwarcie Oddziału Pediatrii i Mukowiscydozy było elementem obecnego planu modernizacyjnego. Równolegle, po remoncie oddano do użytku również Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

- Mamy nowoczesny Oddział Intensywnej Terapii Dziecięcej, jeden z trzech w województwie pomorskim. Myślę, że ten oddział jest niezbędny dla Szpitala Dziecięcego. Szybkie dostarczenie pomocy najciężej chorym maluchom jest nie do przecenienia - powiedziała dr n. med. Joanna Sawicka, kierownik Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł przeszło 6 mln zł i został w większości pokryty z środków Samorządu Województwa Pomorskiego. W kwietniu szpital zapowiada z kolei otwarcie przebudowanej Poradni Rehabilitacyjnej.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Chciałbym przedstawić nowy biznes, w którym możesz zarobić ~~1-10 tysięcy miesięcznie - Crypto Profit, jedna z lepszych jak nie najlepszych sprawdzonych platform do zarabiania z wykorzystaniem kryptowalut. W branży siedzę już blisko 5 lat, od 2-3 miesięcy pokazuje m.in . na forach internetowych jak zarabiać prawdziwe pieniądze. Crypto Profit to nowość na Polskim rynku od 2019 roku.

Platforma Crypto Profit dopiero raczkuje, wchodzi na Polski rynek co jest fenomenem, to jest ten moment, w którym należało by się nią zainteresować. Jeżeli właśnie teraz czytasz mój wpis, jest to odpowiedni moment do zainwestowania. Wszystkie prognozy mówią za siebie. Bitcoin w 2020 roku, będzie wart ponad 20.000$, obecnie kurs Bitcoin wynosi 10.000$, masz więc szansę by zarobić 100% swojego kapitału w zaledwie pare miesięcy.Jak sam już pewnie zauważyłeś Crypto Profit posiada w sieci najlepsze opinie, nie ma żadnych złych opinii. Osoby, które inwestują (z dnia na dzień co raz więcej), po prostu robią swoje i nie potrzebują krytykować.Zarabianie w Crypto Profit jest bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę https://inwestcrypto.com.pl/cryptoprofit Wypełniasz szybki formularz kontaktowy, a następnie czekasz na kontakt z konsultantem lub sam zaczynasz inwestowanie minimum. Wymagany minimalny depozyt - 250$ Po chwili bez względu czy zainwestujesz, czy nie - skontaktuje się z Tobą konsultant, aby móć poprowadzić Cię krok po kroku! Nie czekaj, dołącz na stronie https://inwestcrypto.com.pl/cryptoprofit

Dodaj ogłoszenie