Szkoła coraz bliżej. Idziemy po zakupy dla ucznia. Ile kosztują zeszyty, długopisy i inne przybory?

Irena Boguszewska
Irena Boguszewska
Po przybory szkolne można teraz wybrać się niemal do każdego sklepu sieciowego. Oferta jest ogromna.
Po przybory szkolne można teraz wybrać się niemal do każdego sklepu sieciowego. Oferta jest ogromna. archiwum
Do rozpoczęcia roku szkolnego zostało niewiele ponad dziesięć dni. Każdy na pewno zdąży przygotować do niego swoje pociechy. Warto jednak rozejrzeć się po sklepach, bo w wielu są teraz dobre promocje - co tydzień nowe.

- Zawsze zastanawiamy się, czy już robić zakupy, czy może za tydzień będą jeszcze większe obniżki cen artykułów szkolnych - mówi mama dwójki dzieci. - Z doświadczenia wiem, że teraz ich wybór jest duży. Tuż przez pierwszym dzwonkiem może i będzie więcej okazji, ale towar będzie mocno przebrany. Zakupy robimy więc teraz.

Po przybory szkolne można teraz wybrać się niemal do każdego sklepu sieciowego. Oferta jest ogromna.

Np. Kaufland w tym tygodniu proponuje zeszyty trzydziestodwukartowe po 99 groszy (33 % taniej), czy bruliony z 96 kartkami po 3,29 zł, pióro wieczne z dwoma nabojami po 3,29 zł, kalkulator za 9,99 zł i fajne zestawy do pisania (trzy długopisy żelowe, jeden kulkowy, marker i ołówek automatyczny) za 6,99 zł, czyli za jedną sztukę wychodzi 1,17 zł.

W Biedronce zeszyty szesnastokartkowe są po 49 gr, sześdziesięciokartowe po 1,29 zł (duże formatu A4 po 2,99 zł), a z 96 kartkami w twardej oprawie po 2,99 zł, bloki rysunkowe po 3,99 zł, techniczne po 6,49 zł. Są i okładki do nich (komplet dla klasy pierwszej za 14,99 zł) i naklejki samoprzylepne (1,79 zł na 24 zeszyty). Za trzy długopisy automatyczne, pisak do kaligrafii, czy dwa pióra kulkowe zapłacimy 8,99 zł.

Stokrotka oferuje teczki na zatrzask po 2,49 zł, bibułę marszczoną po 7,99 zł za dziesięć kolorów i masę różnych akcesoriów, a Lidl - podkładki na biurko z elementami edukacyjnymi (np. tabliczka mnożenia, mapa świata itd.) po 14,99 zł, karteczki samoprzylepne kolorowe w kształcie serca, kwiatów itd. po 5,99 zł, markery, pisaki, długopisy po 8,99 zł za zestaw, różne kołozeszyty (np. 4,99 zł za 80 kartek).

Doświadczeni rodzice radzą, przed wyjściem na zakupy szkolne, sprawdzić zawartość biurka, aby upewnić się, co pozostało z ubiegłego roku, zrobić listę zakupów i ściśle się jej trzymać. Nie warto bowiem wydawać pieniędzy na kolejną temperówkę, nożyczki, czy piórnik.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jak unikać informacyjnego przeładowania? Zobacz program 3 sposoby NA

Materiał oryginalny: Szkoła coraz bliżej. Idziemy po zakupy dla ucznia. Ile kosztują zeszyty, długopisy i inne przybory? - Głos Koszaliński

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie