Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 06godz.
  • 14min.
Odwiedź serwis wyborczy 

„Szansa na sukces” dla 15-letniej parchowianki. Julia Bronk z wyróżnieniem od zespołu Enej. To kolejny kaszubski talent w programie TVP

Natalia Grzybowska
Natalia Grzybowska
„Szansa na sukces” dla 15-letniej Julii Bronk z Parchowa Facebook.com/Szansa na sukces
W wieloletniej historii programu TVP „Szansę na sukces” wykorzystało wielu uczestników. To właśnie w nim pierwsze krok stawiały takie wokalistki jak Justyna Steczkowska, Margaret czy pochodzące z Kaszub Natalia Szroder i Weronika Korthals.

15-latka z Parchowa wyróżniona w „Szansie na sukces”. Kim jest Julia Bronk?

Julia Bronk jest muzycznym samooukiem, śpiewa od najmłodszych lat. Na swoim koncie ma udział i wyróżnienia w większych i mniejszych festiwalach oraz konkursach piosenki. Jednym z najbardziej prestiżowych był „Kaszubski Idol”, którego finalistką została w 2018 r. Teraz, od zespołu Enej, otrzymała kolejną szansę na sukces, którą planuje wykorzystać po ustaniu pandemii.

Czytaj także

Julia Bronk w „Szansie na sukces”. Gdzie obejrzeć?

W odcinku wyemitowanym 10 maja, zachęcona przez Artura Orzecha, poza konkursem wykonała a capella kaszubską piosenkę „Pod borem brzózka stojała”, którą na co dzień śpiewa solo w zespole Modraki. Zachęcona przez prowadzącego, wykorzystała okazję i prosto do kamery pozdrowiła swoje rodzinne strony.

Kiedy przyszedł czas na zaśpiewanie piosenki zespołu Enej, Julia wybrała taśmę profesjonalną, a prowadzący wylosował dla niej utwór „Symetryczno-liryczna”. Zwycięzcą zmagań został pochodzący z Ćwiklic Marcin Staszek, jednak za interpretację Julii goście odcinka nagrodzili ją wyróżnieniem.Zachęcona kolejnym sukcesem młoda artystka zapowiada, że po unormowaniu sytuacji epidemiologicznej chciałaby spróbować sił w kolejnych programach muzycznych.

Odcinek z Julią Bronk można zobaczyć tutaj.

Znani piosenkarze, którzy kiedyś brali udział w "Szansie na Sukces"

Muzyczne talenty z Kaszub. Kto wystąpił w telewizji?

Natalia Szroeder
Julia nie jest pierwszym pomorskim talentem, który zaistniał w „Szansie na Sukces”. Przypomnijmy, że od programu TVP i „Kaszubskiego Idola” karierę na estradzie rozpoczęła również inna parchowianka, Natalia Szroeder. Wokalistka wystąpiła w odcinku, którego gwiazdą była Maryla Rodowicz. Artystka zachwyciła jury swoim wykonaniem piosenki „Cicha woda”.

W branży muzycznej Natalia Schroeder zasłynęła za sprawą współpracy z raperem Liberem. Na jesień zaplanowana jest premiera jej drugiej solowej płyty, którą zapowiada najnowszy singiel „Pestki”. Na krążku znajdą się również „Parasole”, które 8 kwietnia 2020 osiągnęły status platynowego singla, oraz znany tylko w wersji koncertowej utwór „Prosto”.

.

Co ciekawe matka piosenkarki, Joanna Szroeder, występuje w zespole ludowym Modraki, którego założycielem był jej dziadek, Waldemar Kapiszka. To właśnie pod jej okiem do programu przygotowywała się Julia Bronk.

Czytaj także

Weronika Korthals

Rozgłos po udziale w programie zdobyła również pochodząca z Pucka Weronika Korthals, która zmierzyła się z utworem Violetty Villas„Nie ma miłości bez zazdrości”. Fenomenalny występ w programie zapewnił jej udział w finale organizowanym w stołecznej Sali Kongresowej.

Na swoich pierwszych albumach Weronika Korthals oddała hołd rodzinnym Kaszubom. Debiutancką, solową płytę zatytułowaną „Na wiedno” podczas jednego z wydań „Pytania na śniadanie” określiła swego rodzaju „ukłonem w stronę jej kochanej ziemi kaszubskiej”.

Pod koniec kwietnia Weronika Korthals wydała piąty studyjny album zatytułowanym „Więcej wierzyć”. Artystka śpiewa na niej do słów Karola Wojtyły. Są to wiersze, które napisał papież i do których muzyczną oprawę stworzyli Mirosław Hałenda oraz sama wokalistka. Na krążku gościnnie śpiewa także Natalia Szroeder.

Elżbieta Tatarkiewicz-Skrzyńska Człowiekiem Roku 2018. Stocz...

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie