Supra Kwidzyn pokonana. Gryf Słupsk awansował do III ligi!

Krzysztof Głowinkowski
Łukasz Capar/Archiwum
Po ośmiu sezonach gry w IV lidze Gryf Słupsk wywalczył upragniony awans. W sobotę (22 czerwca) Gryfici pokonali Suprę Kwidzyn i meldują się w III lidze. Brawo!

Gryf nie kalkulował, Gryf nie grał na remis. Słupszczanie do Kwidzyna pojechali po zwycięstwo. Podopieczni Krzysztofa Mullera pewnie pokonali Suprę 2:0. W 39. minucie pierwszą bramkę zdobył Wiktor Ciechański. Prowadzenie podwyższył w 73. minucie Daniel Piechowski i to Gryfici cieszyli się że zwycięstwa.

Sparta Sycewice- Bałtyk Gdynia 2:1

Gryf Słupsk przez cały sezon prezentował stabilną i wysoką formę, o czym świadczą doskonałe wyniki. W 34 spotkaniach zanotował tylko cztery porażki i trzy remisy (Gryf nie przegrał na własnym stadionie ani razu). Wygrał aż 27 meczów! Piłkarze rozgrywki zakończyli na pierwszym miejscu z dorobkiem 84 punktów.

Wspólne świętowanie awansu

Przedstawiciele klubu zapraszają wszystkich kibiców na wspólne świętowanie awansu do III ligi. O godzinie 20:30 na stadionie Gryfa przy ulicy Zielonej odbędzie się powitanie piłkarzy i trenerów. Będzie to czas na wspólną zabawę i radość po sukcesie klubu. Wszystko to przy świetle jupiterów, które po raz pierwszy rozświetlą zmodernizowany obiekt. Dla kibiców przygotowano mnóstwo atrakcji.