Sukcesy na macie podczas turnieju Nadziei Olimpijskich

Paweł Kowalski
Aż 150 zapaśników - kadetów i młodzików, tudzież dziewcząt - z 11 klubów wzięło udział w gdańskim międzynarodowym turnieju Nadziei Olimpijskich o Puchar Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

Wśród obecnych w hali MOSG w Nowym Porcie (w tym był wiceprezes PZZ Andrzej Wroński) nastrój był dobry, bo uczestnicy imprezy zostali poinformowani, że dwaj pomorscy zapaśnicy, Edward Barsegjan (Cartusia Kartuzy) w wadze 60 kg i Grzegorz Wanke (ZKS LZS Miastko) w kategorii 66 kg zdobyli w tym czasie w Kostrzynie tytuły indywidualnych mistrzów Polski seniorów w stylu klasycznym.

Puchar Komendanta MOSG wywalczyła w zawodach ekipa ZKS LZS Miastko, wyprzedzając w drużynowej klasyfikacji Sokoła Lubawa, GKS Bełchatów, Ajas Gdańsk, Kaliningrad i Granicę Gdańsk. Daleko uplasowała się tym razem Cartusia, ale wystąpiła w nie najsilniejszym składzie. Jednak Damian Metza, właśnie z Cartusii, zdobył puchar RW LZS Gdańsk dla najlepszego zapaśnika.

Triumfował w wadze 58 kg, zwyciężając w finale przed czasem Walerego Iwanowa z Kaliningradu. Zwycięzcy turnieju w kat. kadetów od wagi 42 do 100 kg: P. Zawadzki (Sokół Lubawa); D. Dyła (GKS Bełchatów), N. Dzierla (Ajas Gdańsk), M. Troczyński (Bełchatów), D. Metza (Cartusia), E. Maclew (Kaliningrad), P. Biel (Olimpia Elbląg), J. Jarzembowski (Sokół) i N. Wnukow (Kaliningrad). Puchar Stowarzyszenia "Nasz Gdańsk" dla najlepszej zawodniczki turnieju dostała Klaudia Gdaniec (LKS Olimpik Lubichowo).