Sukces kościerskich karateków w Krakowie

Zawodnicy z Kościerskiego Klubu Karate-Do Seiunchin mieli okazję uczestniczyć w II Pucharze Świata Dzieci w Karate Tradycyjnym, który odbywał się w Krakowie.

Tauron Arena Kraków, gdzie odbywała się rywalizacja, zgromadziła ponad 2 tysiące zawodników, którzy reprezentowali 38 państw z 5 kontynentów.

W tej wyjątkowej imprezie sportowej uczestniczyli zawodnicy z powiatu kościerskiego, którzy zostali wyselekcjonowani w ramach programu „Sportowy Talent”. Byli to: Hubert Mrowiński, Jakub Liedtke (sekcja Kościerzyna), Emilia Myszk, Julian Rekowski, Maksymilian Gdaniec (sekcja Lipusz). Dodajmy, że w składzie reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w Karate Fudokan, znalazła się też mieszkanka Nowej Karczmy - Magdalena Mielnik. Znakomity występ w Krakowie zanotował Julian Rekowski, który pokonał sześciu zawodników. W walce o wejście do półfinału przegrał nieznacznie z późniejszym zwycięzcą całej konkurencji. Ostatecznie został sklasyfikowany na miejscach 5-8, co jest niewątpliwym sukcesem w dotychczasowej karierze młodego karateki.

W tej samej grupie dobrze spisał się Hubert Mrowiński, który został sklasyfikowany na miejscach 9-16. Ten zawodnik pokonał 5 przeciwników i w 1/8 finału przegrał z reprezentantem Rosji. Natomiast Maksymilian Gdaniec, Emilia Myszk i Jakub Liedtke wygrali dwa pojedynki. Z kolei Magdalena Mielnik w czasie XXIII ME w Karate Fudokan, w kumite drużynowym (wolna walka) zdobyła złoty medal! Natomiast w kumite indywidualnym wywalczyła srebrny krążek. Nasza zawodniczka pokonała reprezentantki Włoch, Wielkiej Brytanii, Rumunii. W pojedynku finałowym przegrała z Serbką. Kolejny sprawdzian naszych zawodników czeka już 5 listopada.