Stypendia dla prawie siedmiuset uczniów z powiatu starogardzkiego

Maciej JędrzyńskiZaktualizowano 
Blisko 1 milion złotych z funduszy unijnych przeznaczono na jednorazowe stypendia dla 687 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu starogardzkiego.

Pozyskane przez Starostwo Powiatowe pieniądze służyć będą pokryciu kosztów nauki młodzieży z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Stypendia właśnie zakończono wypłacać.

Było to możliwe, bo okazało się, iż pozostały wolne środki w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego Województwa Pomorskiego 2004-2006. Przed samorządami stanęła szansa pozyskania tych pieniędzy. Warunkiem było szybkie i sprawne przygotowanie wniosku o dofinansowanie i złożenie go do konkursu.

- Zdawaliśmy sobie sprawę, że to wymaga intensywnej pracy nad projektem i planem jego realizacji, ale bez wahania się tego podjęliśmy - mówi Leszek Burczyk, starosta starogardzki.

W wyniku złożenia przez Wydział Polityki Gospodarczej i Funduszy Europejskich starostwa odpowiedniego wniosku, wśród kilkunastu beneficjentów znalazł się również powiat starogardzki.
Stypendia zostały przyznane na podstawie regulaminu uchwalonego przez Radę Powiatu Starogardzkiego. Głównym kryterium przyznawania stypendiów był dochód przypadający na jednego członka rodziny. Nie mógł on przekraczać 504 zł lub 583 zł, jeśli uczeń jest osobą niepełnosprawną.

polecane: FLESZ: Niebawem zmiana czasu, jedna z ostatnich

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie