Strefa płatnego parkowania w Gdyni. Kierowcy wprowadzani w błąd przy oznakowaniu

Marcin Lange
Gdynia zawiesiła pobór opłat w strefie płatnego parkowania, jednak nie precyzuje dokładnie, w których miejscach. Kierowcy się skarżą, że są wprowadzani w błąd.

Wprawdzie miasto w połowie grudnia 2015 roku wydało oświadczenie, iż w znacznej części strefy płatnego parkowania w Gdyni, ze względu na jej niewłaściwe oznakowanie, na co wskazywał wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego, zawiesza pobieranie opłat, jednak nie doprecyzowało, których konkretnie miejsc to dotyczy.

Taka sytuacja sprawia, że kierowcy, nie będąc pewnymi, czy w miejscu, w którym zostawili swój pojazd, opłatę należy uiścić, czy też nie, „na wszelki wypadek” za parkowanie płacą. Z drugiej strony, jak choćby przy ul. Armii Krajowej, informacja o tym, w jakie dni i w jakich godzinach opłaty uiszczać w spp należy, została przekreślona. Wydawać by się mogło, iż to jasny sygnał dla kierowców, że w tym miejscu opłaty nie są pobierane. Okazuje się, że pobierane rzeczywiście nie są, ale tylko od kierowców, którzy parkują w miejscu dla ... osoby niepełnosprawnej.

Gdy zapytaliśmy o sprawę Romana Witowskiego, dyrektora ZDiZ w Gdyni, w odpowiedzi otrzymaliśmy pismo, w którym stwierdza, że przekreślona tabliczka oznacza jedynie, iż opłat uiszczać nie muszą kierowcy parkujący na miejscu dla osoby niepełnosprawnej. Natomiast gdy poprosiliśmy ZDiZ o wskazanie konkretnych miejsc, gdzie spp nie obowiązuje, odpowiedzi nie otrzymaliśmy, a odesłano nas do strony internetowej ZDiZ. Tyle, że tam miejsca te są wymienione dość oględnie. Przeczytać można, iż „najwięcej ulic, na których występują miejsca parkingowe, których zajmowanie nie rodzi obowiązku zapłaty, jest w dzielnicy Kamienna Góra, przy al. Jana Pawła II, Starowiejskiej, Abrahama i Wójta Radtkego”.

marcin.lange@polskapress.pl

Dołącz do naszej stronyMotogakty Pomorze na Facebooku. Znajdziesz tam aktualne informacje drogowe, zapowiedzi i relacje z wydarzeń motoryzacyjnych oraz aktualności dotyczące przepisów drogowych.

Najnowsze informacje dot. koronawirusa

Wideo

Materiał oryginalny:

Komentarze 3

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Podaj powód zgłoszenia

A
Antypsiarz

Dorotko bo ci coś pęknie,np. psie jajaniki

A
Antyantypsiarz

Zamknij ten twój parszywy ryj ! Na darmo tylko zużywasz powietrze...Do utylizacji z tobą śmieciu !
Frustracja źle działa na psychikę.

A
Antypsiarz

p.Dorotko niech pani w swych artykułach pogoni SM. Niech zaczną karać psiarzy za zakłócanie spokoju,puszczanie luzem psa,nie sprzątanie psiego kału, wchodzenie na plaże,do sklepów restauracji itd. Psiarstwa jest tyle co zmotoryzowanych, więc tyle samo pieniędzy wpadnie do budżetu. Miasta będą mniej wydawały pieniędzy na rewitalizacje parków i ulic. Wiadomo przecież, że psy rozgrzebują łapami trawniki i moczem niszczą krzaczki latarnie,ławki. Zostawcie kierowców w spokoju i weźcie się za prawdziwych wandali.

Dodaj ogłoszenie