Stoczniowiec lepszy od TKH w derbach Pomorza (zdjęcia)

Marcin Lange
2:1 pokonali hokeiści Stoczniowca rywali z Torunia w derbach Pomorza.

Kolejny krok w stronę awansu do najlepszej "szóstki" wykonali hokeiści Stoczniowca. Gdańszczanie w derbach Pomorza pokonali na własnym lodowisku TKH Nestę Toruń 2:1 (1:0, 1:0, 0:1) rewanżując się tym samym gościom za przegraną 2:3 w Toruniu na inaugurację sezonu.

Piątkowe spotkanie nie stało jednak na zbyt wysokim poziomie. Zwłaszcza w dwóch pierwszych tercjach długimi okresami z lodowiska wiało po prostu nudą. Stoczniowiec prowadzenie objął już po 3 minutach gry, kiedy to zespołową akcję czwartego ataku pewnym strzałem wykończył Aron Chmielewski dobijając uderzenie Tomasza Ziółkowskiego. Goście w pierwszej odsłonie mieli kilka okazji do wyrównania, zwłaszcza podczas trzech gier w przewadze, jednak albo razili nieskutecznością, albo strzały torunian bronił dobrze dysponowany wczoraj Sylwester Soliński.

Druga tercja rozpoczęła się identycznie, jak pierwsza - od gola dla Stoczniowca. Tym razem na listę strzelców wpisał się Jarosław Rzeszutko sprawiając sobie tym samym prezent na dzisiejsze 23 urodziny.
Prawdziwe emocje w tym meczu rozpoczęły się w połowie trzeciej odsłony. Wtedy to nie mający nic do stracenia goście rzucili się do ataków. Przyniosło to efekt w 53 minucie, kiedy to grający w podwójnej przewadze goście, za sprawą Zoltana Kubata, strzelili kontaktowego gola.

Po stracie bramki gdańszczanie, którym wyraźnie zaczęło brakować sił, cofnęli się do defensywy. W końcówce TKH stworzył sobie kilka dobrych sytuacji do wyrównania, jednak m. in. Przemysław Bomastek przegrał pojedynek sam na sam z Solińskim i 3 punkty zostały w Gdańsku.

Stoczniowiec Gdańsk - TKH Nesta Toruń 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Bramki: 1:0 Chmielewski - Ziółkowski, Wróblewski (4); 2:0 Rzeszutko - Vitek (22); 2:1 Kubat - Koivisto (53)
Stoczniowiec: Soliński - Kostecki, Smeja; Skutchan, Rzeszutko, Vitek - Skrzypkowski, Kwieciński; Furo, Zachariasz, Jankowski - Maciejewski, Maj; B. Wróbel, M. Wróbel, Strużyk - Benasiewicz, Kabat; Chmielewski, Wróblewski, Ziółkowski
TKH Nesta: Plaskiewicz - Koseda, Buril; Bomastek, Dzięgiel, Dołęga - Kubat, Cychowski; Marmurowicz, Porthen, Koivisto - Talaga, Lidtke; Chrzanowski, Kuchnicki, Minge - Pietras, Porębski; Jastrzębski, Chyliński, Wieczorek