Start przegrał z Zagłębiem w Lubinie

Paweł StankiewiczZaktualizowano
Bez punktów wróciły z Lubina piłkarki ręczne Startu. Elblążanki przegrały w meczu ekstraklasy piłkarek ręcznych z Zagłębiem 21:28 (8:14).

Już pierwsza połowa meczu ustawiła losy tego spotkania. Zagłębie, które zresztą było faworytem meczu, szybko objęło prowadzenie. Zawodniczki z Lubina grały konsekwentnie w ataku oraz agresywnie i twardo w obronie. To szybko zaczęło przynosić efekty. Elblążanki były w stanie zdobyć tylko osiem bramek i już po pierwszej połowie miały sześć goli straty do rywalek.

Druga połowa miała już bardziej wyrównany przebieg. Elblążanki próbowały odrabiać straty, a szczypiornistki Zagłębia kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. Lubinianki cały czas utrzymywały bezpieczną przewagę i Start nie mógł zbliżyć się do rywalek. Ostatecznie Zagłębie wygrało to spotkanie różnicą siedmiu trafień.

Zagłębie Lubin - Start Elbląg 28:21 (14:8)
Najwięcej bramek dla Zagłębia: Joanna Obrusiewicz 8, Kaja Załęczna 5, Kinga Byzdra 3.
Najwięcej bramek dla Startu: Katarzyna Stradomska 5, Justyna Stelina 5, Edyta Szymańska 3.