Start Gdynia przegrał z AZS-em Koszalin

Paweł Durkiewicz/pk
Start Gdynia był blisko zwycięstwo w Koszalinie, ale ostatecznie nasza drużyna musiała uznać wyższość miejscowych akademików. O porażce beniaminka zadecydowały ostatnie sekundy, w których to lepszą skutecznością i odpornością psychiczną wykazali się zawodnicy Teo Cizmicia.

Wyrównany początkowy fragment meczu stał pod znakiem kanonady niecelnych rzutów z dystansu po obu stronach parkietu. W drugiej kwarcie oba zespoły zaczęły grać nieco mądrzej w ataku, a w połowie tej części koszykarzom Startu udało się wypracować kilkupunktową przewagę, której bronili aż do samej końcówki.

Koszykarze trenera Davida Dedka nie potrafili odskoczyć na większy dystans, a uniemożliwiały im to liczne straty (w całym meczu aż 22). Koszalińscy akademicy doczekali się swojej dobrej passy w najlepszym możliwym momencie - ostatni 2,5-minutowy fragment wygrali 9:1, ku uciesze kibiców zapewniając sobie wygraną.

AZS Koszalin - Start Gdynia 68:63 (12:14, 24:25, 15:12, 17:12)

AZS: Robinson 16, Wiśniewski 14, Milicić 8, Kuebler 8, Skibniewski 7, Leończyk 6, Harris 5, Mielczarek 2, Bigus 2.

Start: Wojdyła 14, Rothbart 12, Malczyk 10, Śnieg 8, Mordzak 7, Kowalczyk 6, Pełka 4, Jankowski 2, Mokros 0, Andrzejewski 0.