Starogard Gdański. Obniżono cenę budynku byłej komedy

Maciej JędrzyńskiZaktualizowano 
Budynek byłej komendy znajduje się w centrum miasta<br>
Budynek byłej komendy znajduje się w centrum miasta Maciej Jędrzyński
Jak na razie nie udało się starogardzkiemu Starostwu Powiatowemu sprzedać budynku byłej komendy policji. Do przetargu na budynek przy ul. Sikorskiego nikt nie stanął. Drugi przetarg odbędzie się 12 maja. Nieruchomość stanowi własność Skarbu Państwa, w którego imieniu sprzedażą zajmuje się starostwo.

- Po nierozstrzygniętym przetargu została obniżona cena wywoławcza nieruchomości, co może zachęcić potencjalnych nabywców - zauważa wicestarosta starogardzki Kazimierz Chyła.

Cena ta wynosi obecnie około 1,98 mln zł, podczas gdy w pierwszym przetargu oczekiwano za nieruchomość 2,5 mln zł. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że jest ktoś zainteresowany nabyciem obiektu. Według przygotowywanego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, teren ten przeznaczony jest pod usługi i mieszkalnictwo.

Z punktu widzenia samorządu istotne jest to, że jedna czwarta uzyskanej w przetargu ceny trafi do budżetu powiatu. Kiedyś mowa była o przeznaczeniu tych pieniędzy na potrzeby policji. Obecnie władze powiatu niczego takiego nie deklarują, dodając, że mogą pojawić się pilne potrzeby, choćby związane z powiatowym Specjalistycznym Szpitalem św. Jana.

- Decyzje w sprawie rozdysponowania pieniędzy ze sprzedaży obiektu będzie podejmował Zarząd Powiatu, a potem Rada Powiatu - dodaje wicestarosta Chyła.

Około 100-letni budynek jest zabytkiem i należy do Skarbu Państwa - nieruchomość stoi pusta od dwóch lat i niszczeje. Od strony ul. Sikorskiego widać już powybijane szyby. Była komenda znajduje się na terenie o powierzchni około 2 tysięcy metrów kwadratowych, a powierzchnia użytkowa budynku ma około 1300 metrów kwadratowych.

Policjanci przeprowadzili się do większej, nowoczesnej siedziby w 2007 r., mieszczącej się przy ul. Bohaterów Getta.

polecane: Afera Amber Gold - liczby, które szokują

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie