Stara komenda warta 2,5 miliona

  Stara komenda warta 2,5 miliona

  Maciej Jędrzyński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Budynek przy ul. Sikorskiego w Starogardzie Gdańskim, w którym kiedyś mieściła się komenda policji, wciąż stoi pusty. Nieruchomość ma być sprzedana przez Starostwo Powiatowe, ale przetarg nie został jeszcze ogłoszony.
  Przypomnijmy, że decyzja wojewody pomorskiego odnośnie budynku po komendzie, stojącego bezużytecznie od kwietnia 2007 roku, zapadła jeszcze wiosną br. Na jej mocy to właśnie starostwo ma zająć się sprzedażą obiektu w imieniu Skarbu Państwa, do którego należy nieruchomość. Kiedy to wreszcie nastąpi?

  - Przetarg zostanie ogłoszony pod koniec grudnia - informuje Kazimierz Chyła, wicestarosta starogardzki. - Najpierw nieruchomość musiała być wyceniona, a z wyceną i jej ogłoszeniem związana jest dosyć długa procedura. Dlatego tyle to wszystko trwa.

  Nieruchomość wyceniono na około 2,5 mln zł. W związku z tym, że całą procedurę prowadzi starostwo, jedna czwarta uzyskanej w przetargu ceny trafi do budżetu powiatu. Teoretycznie więc powinno to być ponad 600 tys. zł.

  - Tak naprawdę trudno jednak powiedzieć, jakie będzie zainteresowanie byłą komendą - dodaje wicestarosta. - W każdym razie jakoś nie słyszałem o tym, by ktoś ją chciał kupić.
  W starogardzkim starostwie twierdzą też, że nie wchodzi w rachubę umieszczenie w tym budynku mieszkańców likwidowanego Domu Pomocy Społecznej im. św. Elżbiety. Zdaniem samorządowców, wiązałoby się to z bardzo kosztowną modernizacją obiektu, a na to nie ma pieniędzy.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo