Stanisław Soyka zagrał dla pacjentów uniwersyteckiego...

  Stanisław Soyka zagrał dla pacjentów uniwersyteckiego szpitala w Gdańsku [ZDJĘCIA]

  jog

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Stanisław Soyka zagrał dla pacjentów uniwersyteckiego szpitala w Gdańsku [ZDJĘCIA]
  1/17
  przejdź do galerii

  ©Karolina Misztal

  Niezwykły koncert w niezwykłym miejscu, bo w szpitalu, odbył się w piątek w Gdańsku. Wybitny polski wokalista jazzowy i popowy, pianista, gitarzysta, skrzypek, kompozytor, aranżer Stanisław Soyka wystąpił dla pacjentów Centrum Medycyny Inwazyjnej, w nowym budynku Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.
  Koncert umożliwiły władze Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Fundacja Rosa, która organizuje ogólnopolską kampanię społeczną "Rak. To się leczy!".

  Kolejna akcja Fundacji Rosa "Białe fortepiany w polskich szpitalach" doczekała się inauguracji właśnie w Gdańsku i to nie bez powodu. Prawdziwym jej pomysłodawcą jest bowiem prof. dr hab. Jacek Jassem, szef Kliniki Onkologii i Radioterapii GUMed, a zarazem przewodniczący Polskiego Towarzystwa Onkologicznego.

  Z koncertami organizowanymi dla pacjentów prof. Jassem spotkał się w Holandii, uznał to za dobry pomysł, a Fundacja Rosa to podchwyciła.

  W CMI biały fortepian stanął w hallu, w części dydaktycznej szpitala, tak by nie przeszkadzał chorym, którzy muzyki nie chcą słuchać. Spora grupa pacjentów uczestniczyła jednak w koncercie, uczelnia zadbała, by były dla nich specjalne miejsca.

  - Organizatorzy tego koncertu mają nadzieję, że kampania "Białe fortepiany w polskich szpitalach" uzmysłowi, że ważna jest również opieka psychiczna i duchowa nad chorymi, którzy przechodzą długi i bolesny proces leczenia - tłumaczy Natalia Wosiek, rzecznik prasowy GUMed.

  ZOBACZ zdjęcia z otwarcia nowej siedziby Centrum Medycyny Inwazyjnej

  Codziennie rano najważniejsze informacje z "Dziennika Bałtyckiego" prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!


  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo