Srebrna młodzież Lotosu Wybrzeża

Gdańszczanie o jeden punkt przegrali złoty medal
Gdańszczanie o jeden punkt przegrali złoty medal Przemek Świderski
Udostępnij:
Żużlowcy Lotosu Wybrzeża Gdańsk sięgnęli po srebrne medale w Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostwach Polski. Złote medale zdobyła faworyzowana drużyna Azotów Unii Tarnów, a brązowe WTS Nice Warszawa. Finał tych zawodów odbył się na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku.

Pogoda nie zepsuła zawodnikom sportowej rywalizacji na torze. Rano w Gdańsku padało, w porze zawodów było pochmurno, ale deszcz już się nie pojawił. Nikt jednak nie chciał ryzykować, więc do zmagań przystąpiono z pominięciem prezentacji.

Żużlowcy Lotosu Wybrzeża dobrze spisywali się od samego początku tych zawodów. Świetnie jeździł Krystian Pieszczek, który w czterech startach ani razu nie dał się wyprzedzić zawodnikom rywali. Tylko w czwartym wyścigu minął linię mety jako drugi, ale przed nim przyjechał klubowy kolega, Dominik Kossakowski. Gospodarze zaczęli od remisu z Orłem Łódź, bowiem Damian Adamczak pokonał Marcela Szymkę i Kossakowskiego. W kolejnym wyścigu zawodnicy Lotosu Wybrzeża gładko pokonali parę późniejszych triumfatorów, czyli Azotów Unii Tarnów, 5:1. Trzeba jednak dodać, że w tym biegu na tor w zespole gości nie wyjechał Maciej Janowski, który w całych zawodach zdobył 11 punktów. Następnie gdańscy żużlowcy podwójnie pokonali parę Unii Leszno oraz po 4:2 zawodników Falubazu Zielona Góra i Polonii Bydgoszcz. Te wyniki dały im pozycję lidera w zawodach.

Szansa na zwycięstwo została zaprzepaszczona w ostatnim starcie Lotosu Wybrzeża. Szymko i Kossakowski przegrali z Przemysławem Pawlickim i gdańszczanie zremisowali z WTS Nice Warszawa. Żużlowcy z Tarnowa zdobyli potrzebne im cztery punkty i mieli złoto.