Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sprawa Oksany: Pracodawca zajmuje stanowisko w sprawie poszkodowanej ukraińskiej pracownicy

Marta Danielewicz
Marta Danielewicz
W ciągu trzech dni udało się zebrać ponad 50 tysięcy złotych na pobyt Oksany w szpitalu.
W ciągu trzech dni udało się zebrać ponad 50 tysięcy złotych na pobyt Oksany w szpitalu. Paweł Miecznik
Właściciel firmy spod Środy Wielkopolskiej, w której pracowała Ukrainka Oksana zabiera głos w bulwersującej sprawie. Przypomnijmy, że sam nie udzielił pomocy kobiecie, która dostała wylewu. Zamiast tego zadzwonił po policję.

Ukrainka Oksana, która dostała wylewu w przyzakładowym mieszkaniu i nie została jej udzielona należyta pomoc ze strony pracodawcy spod Środy Wielkopolskiej została już przesłuchana przez policję. Kobieta jest sparaliżowana, jednak opiekuje się nią siostra Natalia, która także pracowała w tej samej firmie. Kobieta jednak nie była ubezpieczona, pracowała "na czarno", skończyła jej się też wiza na pobyt w Polsce.

Jędrzej Cichowlas, właściciel firmy Polskie Warzywa spod Środy Wielkopolskiej przesłał do naszej redakcji oświadczenie w sprawie nieudzielenia pomocy kobiecie.

"Jest mi niezmiernie przykro z powodu zdarzenia, które dotknęło Panią Oksanę Kharchenko. Chciałbym to podkreślić, gdyż od zawsze moja firma jest zorientowana na działanie zgodnie z prawem, dbając jednocześnie o wszystkich swoich pracowników.

Jednocześnie wskazuję, że opis zdarzenia z udziałem Pani Oksany pojawiający się w mediach nie uwzględnia jego bardziej skomplikowanego przebiegu. W szczególności stan chorobowy Pani Oksany nie miał związku z wykonywaniem przez nią pracy, lecz powstał w trakcie spędzania przez Nią czasu wolnego.

Pragnę zapewnić, że moim i mojej firmy priorytetem jest udzielenie poszkodowanej odpowiedniego wsparcia. Oświadczam, że pokryjemy niezbędne koszty leczenia szpitalnego oraz rehabilitacji Pani Kharchenko. Zapewniam, że zostanie ona otoczona należytą opieką. Biorąc pod uwagę trudną sytuację losową Pani Oksany zapewnimy również niezbędną pomoc jej najbliższym.

W związku z zaistniałą sytuacją chcemy także wprowadzić bezpłatny pakiet medyczny dla wszystkich pracowników, w tym również obcokrajowców oraz wyznaczyć i przeszkolić osobę zajmującą się bieżącym wsparciem dla pracowników z Ukrainy.

Ponadto oświadczam, że odpowiednie instytucje prowadzą postępowanie w celu ustalenia faktycznego przebiegu zdarzeń i wobec tych organów przedstawię niezbędne informacje."

Zbiórka pieniędzy na pokrycie kosztów leczenia Oksany

Sprawa Oksany poruszyła bardzo wiele osób chcących jej pomóc. Konsul honorowy Ukrainy wraz ze Stowarzyszeniem Społeczno-Kulturalnym Polska Ukraina w ciągu trzech dni zebrał ponad 50 tysięcy złotych na pobyt Oksany w szpitalu MSWiA w Poznaniu oraz na jej dalszą rehabilitację. W sprawę zaangażował się też samorząd.

– Powiat średzki i gmina Środa Wielkopolska postanowiły podzielić się kosztami finansowania leczenia pani Oksany. Każdy z podmiotów przeznaczy na ten cel ok. 10 tys. zł – mówi Wojciech Ziętkowski, burmistrz Środy Wielkopolskiej.

Ponieważ do pokrycia kosztów leczenia Ukrainki zobowiązał się także jej pracodawca, Horowski podkreśla, że zebrane pieniądze przeznaczą na potrzebny dla niej sprzęt.

Czytaj też: Lidl wycofał reklamy z "wzorcowym" dostawcą, który nie udzielił pomocy Ukraince Oksanie

Zobacz też wideo:
Ukrainka miała wylew na terenie zakładu w Środzie Wielkopolskiej. Pracodawca zostawił ją na ławce i wezwał policję do pijanej osoby

źródło: TVN24/x-news.pl.

POLECAMY:

Oni są w rejestrze przestępców

Gdzie są najlepsze burgery i pizza w Poznaniu?

Stary Poznań na zdjęciach!

Sprawdź, czy jesteś bystry [QUIZ]

Wszystko o Lechu Poznań [NEWSY, TRANSFERY]

Quizy gwarowe, które pokochaliście [SPRAWDŹ SIĘ]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki