sportowy24
  Spadkowicze z elity na drodze Chojniczanki Chojnice i...

  Spadkowicze z elity na drodze Chojniczanki Chojnice i Bytovii Bytów

  Piotr Hukało

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Spadkowicze z elity na drodze Chojniczanki Chojnice i Bytovii Bytów

  ©Piotrhukalo

  Chojniczanka tegoroczne zmagania na zapleczu ekstraklasy zaczyna z wysokiego C. Pierwszym rywalem będzie spadkowicz z Lotto Ekstraklasy - Sandecja Nowy Sącz. Do Niecieczy na mecz z Termaliką jedzie Bytovia.
  Spadkowicze z elity na drodze Chojniczanki Chojnice i Bytovii Bytów

  ©Piotrhukalo

  W czasie przerwy międzysezonowej w Sandecji doszło do kilku istotnych zmian. Przede wszystkim ze stanowiskiem trenera pożegnał się Kazimierz Moskal. To między innymi wskutek jego pracy zespół z Nowego Sącza opuścił szeregi piłkarskiej elity kraju. Jego miejsce zajął dobrze znany kibicom z Pomorza Tomasz Kafarski. 43-latek z Kościerzyny w swojej trenerskiej karierze prowadził, między innymi, Lechię Gdańsk czy Bytovię Bytów. Ostatnio zatrudniał go Górnik Łęczna. Od listopada ubiegłego roku Kafarski był bezrobotny.

  W Sandecji po spadku doszło do sporych przetasowań w składzie. Po stronie największych strat należy zapisać odejście Adriana Danka, Aleksandyra Kolewa, Filipa Piszczka czy Wojciecha Trochima. Ostatni trafił do Chojniczanki. Nie oznacza to jednak, że Sandecja stała się słabym zespołem. Kafarskiemu udało się sprowadzić choćby doświadczonego bramkarza Pawła Kapsę, czy obiecującego młodzieżowca Miłosza Kałahura. Obserwując ruchy kadrowe można więc wnioskować, że drużyna z Nowego Sącza będzie chciała szybko wrócić do ekstraklasy.

  Marzenia o ekstraklasie ma także Chojniczanka. W klubie z Mickiewicza 12 między sezonami doszło do sporych zmian. Trenera Krzysztofa Brede zastąpił Przemysław Cecherz. Do sporych zmian doszło także w szatni. Z klubem rozstało się łącznie 11 piłkarzy. Trzon drużyny jednak pozostał - z podstawowych graczy ubiegłego sezonu teraz nie zobaczymy Adama Ryczkowskiego i Wojciecha Lisowskiego. Do „Chojny” udało się jednak sprowadzić sporą reprezentację doświadczonych graczy. Prócz wspomnianego wcześniej Trochima po stronie sporych sukcesów należy zapisać zakontraktowanie Janusza Surdykowskiego, Deleu, czy powrót do klubu Kamila Sylwestrzaka. Można więc śmiało powiedzieć, że „Chojna” jeszcze nigdy nie była tak mocna personalnie. Czy to wystarczy by awansować? Okaże się za 34 mecze.

  Początek spotkania Chojniczanka - Sandecja Nowy Sącz w piątek o godz. 20 w Chojnicach.

  Z drugim tegorocznym spadkowiczem z Lotto Ekstraklasy zagra Bytovia. Klub z Bytowa po stracie tytularnego sponsora walczy o przetrwanie. Drużyna trenera Adriana Stawskiego na początek spróbuje postawić się faworyzowanemy rywalowi. Początek meczu w Niecieczy w sobotę o g. 17.

  Rugby według Jacka Karnowskiego. "Za opuszczanie treningów były kary cielesne"


  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Wyniki wyborów samorządowych 2018 [NASZA WYSZUKIWARKA]

  Wyniki wyborów samorządowych 2018 [NASZA WYSZUKIWARKA]

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!