Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 17godz.
  • 46min.
Odwiedź serwis wyborczy 

SOR Gdańsk. Gdzie po nagłą pomoc w Gdańsku? Adresy, telefony i dyżury Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych. Lista miejsc

Piotr Kallalas
Piotr Kallalas
SOR Gdańsk. Gdzie po nagłą pomoc w Gdańsku? Adresy, telefony i dyżury Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych. Lista ,miejsc Przemyslaw Swiderski
SOR w Gdańsku - adresy i telefony - tam zgłoś się po pomoc! Stan nagłego zagrożenia życia lub zdrowia wymaga błyskawicznej interwencji medycznej zapewnianej przez Szpitalne Oddziały Ratunkowe. Gdzie w Gdańsku szukać lekarza w nagłych przypadkach?

SOR Gdańsk. Gdzie zgłosić się po nagłą pomoc?

W Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych odbywa się wstępna diagnostyka i następnie leczenie, które ma doprowadzić do stabilizacji parametrów medycznych. Do punktów SOR powinni kierować się pacjenci, którzy wymagają natychmiastowej pomocy.

- Na szpitalny oddział ratunkowy powinni zgłaszać się tylko pacjenci wymagający udzielenia pomocy medycznej w sytuacji stanu nagłego zagrożenia zdrowia lub życia. Tak zwany stan nagły polega na nagłym lub przewidywanym w krótkim czasie pojawieniu się objawów pogarszania zdrowia, którego bezpośrednim następstwem może być poważne uszkodzenie funkcji organizmu, uszkodzenie ciała czy też utrata życia - informuje Rzecznik Praw Pacjenta.

Lista SOR w Gdańsku. Adresy i telefony

W Gdańsku SORy funkcjonują przy największych placówkach medycznych. Poniżej lista:

  • W Gdańsku Szpitalne Oddziały Ratunkowe funkcjonują w ramach trzech największych placówek medycznych. Poniżej lista:
  • Szpitalny Oddział Ratunkowy w Szpitalu im. M. Kopernika (Copernicus), ul. Nowe Ogrody 1-6, tel. 58 764 01 16
  • Szpitalny Oddział Ratunkowy w Szpitalu św. Wojciecha (Copernicus), al. Jana Pawła II 50, tel. 58 768 45 03
  • Kliniczny Oddział Ratunkowy przy Uniwersyteckim Centrum Klinicznym, ul. Smoluchowskiego 17, tel. 58 349 37 84

Ponadto w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Gdańsku działa całodobowa Izba Przyjęć.

We wszystkich oddziałach w pierwszej kolejności zostaje przeprowadzony Triage, czyli wstępna segregacja ze względu na stan zdrowia i potrzebę wdrożenia opieki.

Gdańsk: SOR dla dzieci. Gdzie warto udać się z urazami u dzieci?

Warto również wspomnieć, że w przypadku urazów u dzieci powinniśmy kierować się w pierwszej kolejności na SOR przy ul. Nowe Ogrody, który posiada odpowiednie zaplecze medyczne. Tymczasem wielu rodziców wybiera Szpital Dziecięcy Polanki, w którym jednak funkcjonuje Izba Przyjęć bez tzw. urazówki.

- Szpital nasz nie posiada typowego SOR ( Szpitalnego Oddziału Ratunkowego), tylko izbę przyjęć dziecięcą. Stąd też w przypadkach typowo urazowych należy skierować się do innych placówek, posiadających chirurgię dziecięcą, np. Copernicus - mówił na łamach Dziennika Bałtyckiego Jarosław Cejrowski ze Szpitala Dziecięcego Polanki. - Służymy natomiast pomocą we wszelkich ciężkich stanach zapalnych, szczególnie górnych dróg oddechowych. W szpitalu funkcjonuje też Poradnia Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej dla tzw. typowych nagłych zachorowań dzieci po zamknięciu przychodni rejonowych.

Chemia w polskich warzywach i owocach

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie