Sopot prywatny

  Sopot prywatny

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Bałtycki

  Z tym miastem tak już jest, że jak ktoś się w nim zakocha, to wpada po uszy na całe życie. Od takiej miłości nie ma ucieczki. Dlatego nowa wystawa w Muzeum Sopotu powinna przyciągnąć mnóstwo "sopotomaniaków". Ekspozycja odkrywa stary urok popularnego morskiego kurortu, jego dawne atrakcje, oryginalną architekturę.
  Wystawa to niezwykła, bo w całości skomponowana z prywatnych zbiorów wielbicieli miasta. "Sopot w prywatnych kolekcjach" to pokaźny zestaw eksponatów, które siedmiu kolekcjonerów, nie tylko mieszkańców Perły Bałtyku, ale także Gdańska, Rumi, Warszawy i Bad Münder w Niemczech, gromadziło przez lata. To archiwalne cacka, pamiątki przypominające historię miasta - niektóre obiekty pochodzą z końca XVIII wieku, te "najnowsze" datowane są na lata 80. ubiegłego wieku.

  Na wystawie zobaczymy m.in. zastawy stołowe z dawnych sopockich hoteli i pensjonatów, zabytkową porcelanę i szklane naczynia do picia wody zdrojowej z sopockimi widokami, puchary sportowe, żetony z kasyna, reklamy, foldery i mapy, grafiki i obrazy, dokumenty archiwalne, widokówki i karty pocztowe i programy festiwali sopockich.

  Wszystkie zbiory ukazują stan zachowania i dostępność sopockich obiektów historycznych na współczesnym rynku antykwarycznym i w obiegu kolekcjonerskim.
  Dają nam możliwość porównania starego oblicza miasta z tym nowym, odświeżonym, "po liftingu", pozwalają zobaczyć co z dawnego Sopotu zachowało się do dziś i jak odkrywać ten dawny Sopot w tych różnorodnych obiektach.

  Sopot, piątek, g. 18.00, Muzeum Sopotu, ul. Poniatowskiego 8, wstęp na wernisaż wolny. Wystawa będzie czynna do 1 marca. Wstęp do muzeum kosztuje 5 i 3 zł. Muzeum Sopotu czynne: wtorek, środa, piątek, 10.00 - 16.00; czwartek, sobota, niedziela, 11.00 - 17.00.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo