Sopockie Betlejem

  Sopockie Betlejem

  Piotr Weltrowski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Na cały najbliższy tydzień plac przed sopocką siedzibą Caritas Archidiecezji Gdańskiej zamieni się w małe Betlejem. Wszystko w związku z jarmarkiem, który fundacja postanowiła zorganizować, aby uczcić zbliżające się święta Bożego Narodzenia.
  Nie zabraknie więc tzw. żywej szopki, czyli żłóbka, przy którym spotkać będzie można prawdziwe kozy, kury, kaczki czy owce. Rozstawione zostaną także stragany, na których sprzedawane będą wyroby rękodzieła osób, często niepełnosprawnych, biorących udział w organizowanych przez Caritas warsztatach terapii zajęciowej. Codziennie, na wszystkich chętnych, czekać będzie też gorąca strawa, którą kupić będzie można za przysłowiową złotówkę. Dodatkowe atrakcje stanowić będą koncerty i występy teatralne.

  Zwieńczeniem imprezy będzie oczywiście tradycyjna wigilia dla potrzebujących, która odbędzie się w środę, o godz. 12. Tego dnia za posiłek nie trzeba będzie płacić ani grosza.

  - Idea Sopockiego Betlejem wyszła od wychowanków Młodzieżowej Placówki Wychowawczej - mówi Marcin Bednarz, koordynator imprezy. - To oni wpadli na pomysł organizacji jarmarku.

  Ta młodzież, często mająca problemy z nauką czy nawet prawem, pomaganie innym traktuje też jako rodzaj powrotu do normalności. Pomysł wychowanków placówki realizowany jest już od trzech lat. W tym roku jednak, po raz pierwszy, jarmark trwać będzie tak długo.

  Rozpocznie się na placu przy ul. Sikorskiego już w piątek o godz. 17. W kolejne dni impreza trwać będzie od godz. 10, poza niedzielą, kiedy to jarmark ruszy o godz. 12. Cały dochód z imprezy przekazany zostanie na cele charytatywne.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo