Solidarny pociąg

  Solidarny pociąg

  Wojciech Kieszkowski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Nie będzie to opowieść o studencie, który jeździł koleją, chociaż niejeden z nas z tym akurat środkiem lokomocji ma na co dzień wiele do czynienia. Te wspaniałe, komfortowe i wcale nieprzepełnione przedziały pachnące lawendą czy fiołkami, te punktualne i sprawnie płynące po równych i przystosowanych do ponaddźwiękowej prędkości szynach tabory…
  Nic więc dziwnego, że dwustu młodych ludzi z całego świata przyjedzie do Polski między innymi i po to, by naszymi kolejami podróżować przez okrągły tydzień hen spod Tatr aż po morze nasze morze. I to akurat nie jest żart.

  Dość trywializowania; Europejskie Centrum Solidarności, w związku z okrągłą (kto pamięta dokładną datę?) rocznicą przyznania Lechowi Wałęsie Pokojowej Nagrody Nobla, zaprosiło elitę młodzieży z różnych zakątków globu w niezwykłą podróż po miejscach, które dla najnowszej historii Europy i świata stały się kamieniami milowymi zmian. Stacja docelowa - Gdańsk.

  Miasto ma okazję do zaprezentowania gościom dziedzictwa Solidarności, a my - studenci, w związku z trzydniowym planem pobytu, na spotkanie z rówieśnikami m.in. z Gwatemali czy Białorusi.
  Jednak przede wszystkim to w Gdańsku właśnie wspomniana dwusetka, a także pięciuset wybranych przez ECS przedstawicieli życia akademickiego - studentów, doktorantów, członków studenckich organizacji, uczestniczyć będzie w absolutnie bezprecedensowym i niezwykłym wydarzeniu.

  Forum Młodych, bo tak brzmi jego nazwa, stanowi niezwykłą okazję do spotkania i debaty ze światowymi autorytetami, ludźmi, którzy zmienili bieg historii. Wśród anonsowanych gości znajdują się m.in. Michaił Gorbaczow czy Dalajlama XIV. Pokój, sprawiedliwość, wolność - to nie tylko przebrzmiałe slogany. Proszę odsunąć się od krawędzi strachu, 5 grudnia nadjeżdża Ekspres Solidarności!

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Wyniki wyborów samorządowych 2018 [NASZA WYSZUKIWARKA]

  Wyniki wyborów samorządowych 2018 [NASZA WYSZUKIWARKA]

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!